Interjera iesvētīšanas dievkalpojums

 

 

Vasarā Biržu Svētās Annas evaņģēliski luteriskā baznīca tika pie jauna interjera. Tā tika papildināta ar klasicisma stila altāri, soliem, kanceli, pulti, kristāmtrauku, svečturi un citiem interjera priekšmetiem. Baznīcas mēbeļu izgatavošanā un tās iekārtošanā piedalījās ap 30 Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma audzēkņiem un viņu darbu uzraudzīja pasniedzēji un nodaļas vadītājs Arvīds Verza.

Sadarbība starp baznīcu un mūsu tehnikumu ar to nav beigusies, baznīca joprojām tiek papildināta ar papildus interjera priekšmetiem, no kuriem pēdējās ir vāzes, kuras tiek novietotas altārim abās pusēs. Darbi pie vāzēm tika izstrādāti ļoti ierobežotā laika nogrieznī un autori ir koka un metālmākslas nodaļas audzēkņi no KK42 grupas - Artis Ozols un Dāvis Barons.

 

Vispirms tika izstrādāti rasējumi - modelējot objekta videi nepieciešamās proporcijas un risinot konstrukciju no masīvkoka. Pēc tam ar galdnieku paņēmieniem tika izveidoti divi sagatavju komplekti. Pamatnei, bāzei, kolonnai un vāzei tika veikti virpošanas un kokgriešanas darbi. Apdares procesā ļoti veiksmīgi tika imitēts marmors. Vāzes paredzētas gan dabiskajiem, gan mākslīgajiem ziediem.


Arī nākotnē ir iecerēts šo sadarbību turpināt, jo pēc ērģeļu iegādes baznīcai būs nepieciešams izveidot ērģeļu prospektu.