Foto stāsts

 


Foto stāsts "No māla pikuča līdz produktam".

Katru dienu mēs lietojam dažādus trauku izstrādājumus. Kādam tie ir stikla trauki, citam – gatavoti no māla, metāla vai porcelāna. Bet vai kādreiz esat aizdomājamies, kā tie ir tapuši?

Sava foto stāsta ietvaros, viesojos keramikas darbnīcā Talsos, "Ciparnīca" Tals’ keramik’.  Podnieku rosība šeit ir nepārprotami redzama. Ļoti plašs māla izstrādājumu klāsts, nezinu, ko izvēlēties. Vēlējos ieskatīties nedaudz dziļāk, procesā, kā notiek šo trauku un sadzīves priekšmetu izgatavošana. Kā noskaidroju, piemēram, vienas krūzītes izgatavošanai var būt nepieciešamas pat vairākas diennaktis. Process patiešām nav nemaz tik viegls, tas ir ļoti laikietilpīgs. Ilgākajā procesā, māla izstrādājuma dedzināšana aizņem vairākas diennaktis. Protams, ir arī māli, kurus nav nepieciešams tik ilgi cept.

Šajā reizē centos "noķert" īsto brīdi ar fotogrāfijām - trauku izgatavošanai. Sākot ar māla mīcīšanu, izvēlētās formas veidošanu, glazēšanu, māla dedzināšanu krāsnī, dekoru izveidi, beidzot ar māla produkta nonākšanu pie patērētājiem. Šis ir mans foto stāsts un šo garo keramikas procesu es centos atvieglot, uzņemot fotogrāfijas un vizuāli skaisti parādot to Jums.  Autors - Kristers Zaļais MO-21