Viena diena Kārsavā

12345

 

Kādā pavasarīgā otrdienā mēs, pieci operatori, devāmies uz skaisto kristiešu baznīcu - Kārsavā. Ar bagātīgi klātu galdu mūs sagaidīja prāvests un saimniece. Pēc bagātīgajām brokastīm ķērāmies pie darba. Sākuma mūs izveda nelielā ekskursijā. Jaunā baznīca tika būvēta blakus vecajai baznīcai, jo lielajai un plašajai draudzei (līdz pat 1000 draudzes locekļu) nebija pietiekami vietas. Tādēļ tika izlemts celt jaunu un lielāku baznīcu tieši blakus vecajai. Lielāko daļu interjera radījuši mūšu paši talantīgie audzēkņi. Šī jau ir 44. baznīca, kuras atjaunošanas vai iekārtošanas darbos palīdz RAV audzēkņi.

Gandrīz visas dienas garumā darbojāmies pa baznīcas teritoriju. Baznīcas interjers ir gaišs un krāšņs. Baznīcā bija jūtama patīkama atmosfēra un bija saskatāms, ka pie katras interjera detaļas ir piedomāts ļoti kārtīgi.

Pirms devāmies prom, mācītājs mums uzdāvināja ļoti skaistus rožu kroņus un kuloniņus. Tikām ar kārtīgām vakariņām pavadīti uz Rīgu.

Kamēr bijām vēl Kārsavā, Kārsavas Evenģēliski Luteriskās draudzes baznīca vērsās pie mūsu skolas ar lūgumu pēc palīdzības atjaunošanas darbos. Draudzes māja bija liela, bet telpās ļoti vajadzēja atjaunošanu.

Man ir liels prieks, ka mūsu skolā ir talantīgi jaunieši, kuri var lepoties ar saviem darbiem vienā no lielākajām baznīcām Latvijā un arī ārpus tās.

Baiba, O31