Lodzas atklāšana

12345

 

Šā gada 26.-29. maijā pieciem video operatora profesijas  jauniešiem - bija iespēja kopā ar četriem pasniedzējiem doties braucienā uz Poliju, Lodzu.

Lodzā atrodas Starptautiskā Filmu skola (vietni skatīt šeit) un kino muzejs, kur arī devāmies.


Apbrīnojami! Prieks bija satikt jaukus cilvēkus un pasniedzējus no šīs skolas. Tikām izvadāti pa filmēšanas laukumu un redzējām, cik pacietīgam ir jābūt, lai vidi izveidotu tādu, lai uz ekrāna izskatītos nevainojami. Pārsteidza, cik kreatīvi var izveidot daļu no vides.


Bijām visdažādākajos kabinetos un telpās, kur varēja apskatīt filmēšanai nepieciešamo inventāru un tehniku. Uzzinājām daudz par skolas vēsturi un tagadējām aktivitātēm. Lodzas Filmu skola un šīs skolas diplomdarbu kvalitāte lika aizdomāties par to, ka ja ir vēlēšanās kino, režiju, scenāriju rakstīšanu kā dzīves mērķi, šī skola būtu īstā izvēle. Lodzas skola ir priekš tiem kuri zina, kas viņi ir, kuriem ir kaisle pret kino pasauli un mērķtiecība līdz pēdējam pildīt iecerēto.


Kad bijām beiguši ciemoties Filmu skolā, mēs devāmies uz kino muzeju, kas atradās pavisam tuvu.
Tur mēs varējām gan iegūt vēstures zināšanas par kino, kamerām un animāciju, gan arī par pili, kurā muzejs ir ierīkots. Bija pārsteidzoši redzēt, kā laika gaitā ir mainījušās tehnoloģijas, ja salīdzina pirmās kameras, kuras ir manā augumā ar mūsdienu kameru, ko var noturēt plaukstā.


Domāju, ka jāturpina labi mācīties un jāmīl tas, ko darām, lai vēl varētu doties tik lieliskos braucienos, kāds bija šis.

Sakām paldies Polijas vēstnieka kundzei Latvijā Jadvigai Novakovskai un Lodzas Filmu skolas preses dienesta vadītājai Marženai Bomanovskai par lieliski noorganizēto vizīti!

Agnese, O11