Projekta "Art Connecting Us" dalībnieki Latvijā

12345

 

 

Rīgas Amatniecības vidusskolā no 24- 31. maijam risinājās projekta „Art Connecting Us” dalībnieku tikšanās. Skolā viesojās pedagogi, skolu direktori un audzēkņi no mākslas skolām Portugālē, Turcijā, Polijā un Itālijā.


Ar mākslinieciski augstvērtīgu un emocionālu priekšnesumu viesus skolā sagaidīja RAV jauktais koris, izpildot katras projekta dalībvalsts tautas dziesmas poļu, turku, portugāļu un itāļu valodās.


Skolā projekta dalībnieki iepazinās ar izglītības sistēmu Latvijā, skolas darbības struktūru, nodaļām un darbnīcām. Audzēkņi piedalījās vides objektu veidošanas darbnīcā „ Piece of Art in my town” mūsu pedagogu Agneses Gedules un Raitas Rubļevskas vadībā. Viesi iepazinās ar kultūras mantojumu un mākslas tradīcijām Latvijā, viesojoties gan Rundāles pilī, Latvijas Mākslas akadēmijā, Rīgas Biržā, Jūgendstila muzejā, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā, gan arī baudot Latvijas brīnišķīgo dabu ”Ieriķu dzirnavu” dabas takās, Līgatnes dabas parkā „Vienkoči” un Rīgas Jūrmalā. Maizes ceptuvē „Lāči” projekta dalībniekiem tika demonstrētas maizes cepšanas tradīcijas Latvijā un katram bija iespēja izcept savu rupjmaizes kukulīti.


Viesus savās ģimenēs uzņēma mūsu skolas audzēkņi. Kopā pavadījām ļoti aizraujošu, dažādām aktivitātēm bagātu nedēļu un ieguvām 40 labus draugus dažādās Eiropas valstīs.