RAV dalība radošajā seminārā - "Radošums ir ledlauzis"

123

 

No 13. līdz 15. februārim, es, Rolands Kudrjavcevs, piedalījos organizācijas JSPA rīkotajās apmācībās jauniešiem "Radošums ir ledlauzis" 1. daļā, kas notika Rāmavā, Depkina muižā.

 

Apmācību galvenais mērķis bija parādīt jauniešiem, ka, ja meklē, var atrast tik daudz interesantu veidu un iespēju, kā, izkāpjot no rāmja, var īstenot savas idejas, un pierādīt sev un apkārtējiem, uz ko gan mēs esam spējīgi un ko mēs esam gatavi darīt,  lai sasniegtu savus mērķus.


Apmācības pavadījām pārdomājot divus ļoti svarīgus citātus:
- "Labs jautājums bieži vien ir svarīgāks par  atbildi."
- "Būt radošam nozīmē skatīties tur, kur skatās visi pārējie, bet redzēt kaut ko citu!"


    Pirmajā dienā piedzīvoju vienas no interesantākām komandas apvienošanas aktivitatēm kādās esmu piedalījies. Tās bija neparastas ar to, ka netiek tik bieži izmantotas. Vienā no tām, mums sevi vajadzēja raksturot ar kādu konkrētu skaņu, ko dzirdam sev apkārt ikdienā.


    Otrais tās dienas uzdevums bija uzzināt, kas ir radošums. Nākamais solis bija uzzināt, vai mēs paši esam radoši jaunieši.
    Pirmā diena pagāja ļoti brīvā atnosfērā un tās galvenais mērķis bija iepazīties savā starpā, lai būtu gatavi atlikušajā laikā kopā sastrādāties, mācīties un iegūt no apmācībās pavadītā laika cik vien iespējami daudz un, lai dodoties mājās varētu droši teikt, ka esmu iemācījies un atklājis, ko jaunu.


    Protams, kā jau visos projektos, neiztikām bez grupu darbiem. Kas gan varētu būt radošāks par darbu, kuru darinājušas četras gudras galvas ar lielisku humora izjūtu?
    Vakara galvenais uzdevums bija atrast sev draudziņu, kurš šajās dienās būs mums blakus, atbalstīs arī pamodinās no rītiem, kad nevarēsim piecelties.
    Kā jau visos projektos, nevienam nenāca prātā vakarā iet laicīgi gulēt, neskatoties uz to, cik agri bija jāceļas nākošajā rītā. Tāpēc naktis tika pavadītas spēlējot dažādas spēles, runājot par visdažādākajiem tematiem, dejojot un pat dziedot. Tieši šādos projektos atklājas mūsu apslēptie talanti.
    Otro dienu pavadījām nodarbībās. Daudz runājām par savu domu un ideju attīstīšanu, un par to, kas mūs šobrīd attur no to sasniegšanas. Diskutējām arī par šķēršļiem un problēmām, kas mūs var sagaidīt vai jau sagaida mūsu ceļā.
   
Mums bija arī dienas uzdevums. Tā ietvaros 2 stundu laikā bija jāizpilda 11 uzdevumi un tie bija jāpaveic muižas apkārtnē : 
-jāatnes kāda vietējā iedzīvotāja vizītkarte;
 -jāuztaisa grupas selfijs ar diviem kaķiem;
-jādabū viena vārīta ola;
- jāpanāk, ka mūsu grupas vadītājs saņem zvanu no Daugavpils apmācībām;
-jāatnes RIMI čeks ar tās dienas datumu;
- jāuztaisa grupas foto ,kur mēs visi esam vannā;
- jānofotogrāfē kāda pāra skūpsts;
- jāuzzin 10 fakti par Daugavpils apmācību vadītājiem;
- jānoorganizē, ka kādā radio stacijā tiek atskaņots sveiciens mūsu grupai un vadītājiem;
- bija jāatrod  5 sveši cilvēki ar kuriem nodziedāt kopā kādu dziesmu;
- jāuztaisa un jānofotogrāfē sniega skulptūra.
    Vakarā uzfilmējām nelielu video sveicienu Daugavpils draugiem, jo Valentīndienā bez sveicieniem neiztikt!! :)
     Svētdien visi bijām nedaudz saskumuši. Nevēlējāmies atvadīties viens no otra, jo mums bija ļoti iepatikusies mūsu jaunā kompānija. Jau tagad, ar nepacietību gaidām apmācību otro daļu, kas notiks aprīlī!
    Neskatoties uz nedaudz drūmo noskaņojumu, svētdienu pavadījām diezgan pozitīvi, bet arī nopietni pievēršoties darāmajam. Galvenais svētdienas mērķis bija izvirzīt mūsu draudziņiem mērķus, kas viņiem ir jāsasniedz līdz aprīļa apmācībām.
    Šādas apmācības un patiesībā jebkādi šāda veida projekti, jauniešiem var dod tik lielu un neatsveramu dzīves pieredzi, kuru var izmantot ļoti daudzās sfērās nākotnē. Iesaku piedalīties jebkuram, ja vien ir šāda iespēja!
Mēs tagad jau veidojam savu nākotni ar savām izvelēm un novēlu, lai šī izvēle būtu paņemt visu, ko mums dzīve piedāvā!