RAV iepazīst filmu skolas Čehijā

12345

 

 

 

No 12. – 18. Aprīlim Rīgas Amatniecības vidusskolas tika organizēts brauciens uz Prāgu Čehijā. Brauciena mērķis bija nākotnē sadarboties un iepazīties ar Čehijas filmu skolām un iepazīties ar Čehu kultūru.

 

Dienu pēc atbraukšanas grupa (3 skolotāji un 5 audzēkņi) devās satiks Prague Film School pārstāvi. Skolas pārstāvis sīki izstāstīja par mācību programmu un iespējām apgūt zināšanas šajā skolā. Šajā skolā ir iespēja apgūt gan aktiermākslu, gan filmu filmēšanu un veidošanu.

 

Lai gan šī skola ir paredzēta skolēniem pēc vidusskolas, tajā nevar iegūt ne maģistra, ne bakalaura grādus. Lai iestātos skolā ir nepieciešams iziet konkursu. Mācību ilgums skolā ir 1 gads.


Nākamajā dienā grupa devās uz Foto, kino un televīzijas skolu Skalsko ciematā. Šajā skolā atšķirībā no iepriekš minētās skolas ir iespēja mācīties gan vidusskolas priekšmetus, gan paralēli apgūt profesiju. Skola ir nodrošināta ar kārtīgām istabām, kur studenti var dzīvot, kamēr mācās, kā arī ar filmēšanas un pēcapstrādes tehniku. Skolā ir gan teorijas, gan praktiskās nodarbības.


Prāga kā pilsēta ir ļoti liela un skaista, ar interesantiem nostāstiem un leģendām apvīta. Lieli kalni, no kuriem vērot saulrietu un skaista daba.