Skolēnu padome Strasbūrā

12345

Pēc piedalīšanās „Euroscola” konkursā, Rīgas Amatniecības vidusskolas skolēnu padome, ieguva balvu - iespēju dodoties apmaksātā braucienā uz Eiropas Parlamentu Strasbūrā (Francijā).  To cik daudz šis brauciens ir devis katram no viņiem, viss labāk var pastāstīt tikai viņi paši.

Eiropas Parlamentā bija iespēja iejusties deputāta ikdienā. No sākuma visi skolēni, no vairāk kā 20 Eiropas Savienības dalībvalstīm, sapulcējās vienā telpā un uzdeva sev interesējošos jautājumus speciālistiem. Tālāk sekoja aktīvas diskusijas – mēs visi tikām sadalīti attiecīgajās grupās, kurās runājām par iepriekš jau sagatavotiem tematiem. Tēmas bija dažādas, piemēram, „Vide un atjaunojamā enerģija”, „Informācijas brīvība un pilsoniskā kultūra”, „2015. Gads – Eiropas gads attīstībai”, „Eiropas nākotne”, „Migrācija un integrāciju, ”, „Jauniešu nodarbinātība”.  Nobeigumā prezentējām pārējam grupām izlemto, par to arī tika darīts balsojums.
 Tā bija lieliska pieredze visai skolēnu padomei kā arī pateicoties šai iespējai, mēs varējām aplūkot vairākas Eiropas pilsētas – Berlīni, Briseli, Strazbūru, Dortmundi, Brigi un Genti.

 

Monika JansoneEiropas Parlamenta apmeklējums Strasbūrā sākotnēji šķita, kas neiedomājams, tomēr uzreiz skaidrs - lieliska pieredze. Šīs brauciens bija iespēja iesaistīties dažādās diskusijās un arī vienkāršās sarunās ar citu valstu jauniešiem, kā arī liels izaicinājums pārbaudīt savas spējas komunikācijās un angļu valodas zināšanās, jo visas sarunas un debates notika tieši šajā valodā. Man pavadītā diena Parlamentā ir nenovērtējama pieredze un solis nākotnē.


Darja Mišina MO21Man šī diena Eiropas Parlamentā lika apstiprināt domu, ka nekad nebūšu politiķe. Bet redzēt un piedzīvot to, ko tur regulāri dara Eiropas galvas, likās tiešām aizraujoši! Sēdēt viņu krēslos, balsot, izteikt viedokli, diskutēt ar citvalstu pārstāvjiem. Mēs esam guvuši pieredzi, ar ko varam noteikti lepoties kā Latvijas pārstāvji Eiropas Parlamentā.


Laura Some VI41

 


Kā mēs visi zinām Eiropas Savienībā, iestājāmies 2004. gadā. Eiropas Savienība mums daudz ko devusi un ņēmusi, tas viss ir normāli, jo kaut kas vienmēr ir jāziedo, Bet atrodoties Strasbūrā, Eiropas Parlamentā, kopā ar savējiem un cietiem jauniešiem, kas nāk no citām Eiropas Savienības valstīm, sajutos kā lielas, spēcīgas nācijas biedrs. Viss ko darījām iejūtoties deputātu lomās radīja lielāku izpratni un interesi par to, kā strādā Eiropas Savienība, kā strādā deputāti un kāds mums no tā labums, kā Eiropas Savienības dalībniekiem.


Irīna Afatņicka VI31

 


Produktīva diena, kopā ar vairāk kā 600 jauniešiem no dažādām valstīm. Ļoti interesanti bija uzklausīt, kas sakām jauniešiem, ko par Eiropas Savienību domā jaunieši no visas Eiropas. Šī bija lieliska iespēja ieskatīties politiķu ikdienā, iejusties viņu ādās un saprast vai savu nākotni varētu saistīt ar politiku. Tika dota lieliska iespēja katram izteikties!


Iļja Šatins VI21