COMENIUS projekta „ART CONNECTING US” dalībnieku tikšanās Itālijā, Venēcijā

12345No 20-26.oktobrim RAV pedagogi - Anna Apsīte, projekta koordinatore Agnese Augstkalna un 6 RAV audzēkņi- Ieva Bēržvade, Ketija Volkoviča, Baiba Sebre, Dāvis Jansons, Mikus Druķis un Uldis Greters devās uz Venēciju, Liceo Artistico Statale di Venezia, kur risinājās ceturtā projekta „Art Connecting Us” dalībnieku tikšanās.

 

Audzēkņi piedalījās dažādās projekta aktivitātēs- masku veidošanas darbnīcā, zīmēšanas un gleznošanas darbnīcās, noklausījās lekciju par Venēcijas mākslas vēsturi un Venēcijas Mūsdienu mākslas Biennāles vēsturi, apmeklēja vairākas izstādes, Pegijas Gugenheimas mākslas darbu kolekciju, Murano stikla muzeju, iepazinās ar nozīmīgiem kultūrvēsturiskajiem pieminekļiem Venēcijā, kā arī devās ekskursijā uz Murano, Torcello un Lazaretto salām.

 

Skolā norisinājās audzēkņu gleznojumu konkurss par tēmu „Ūdens”. Dodoties uz Venēciju, katra projekta dalībvalsts konkursa kārtībā bija atlasījusi 5 labākos darbus, kuri tika eksponēti Venēcijā un starptautiska žūrija, izvērtējot audzēkņu darbus, pirmo vietu konkursā piešķīra Portugāles skolas pārstāvei.

 

Tikšanās laikā visi dalībnieki iepazinās ar izglītības sistēmu Itālijā, skolas darbības struktūru, mākslas nodaļām un darbnīcām.
Audzēkņiem tika nodrošināta dzīvošana Venēcijas skolas audzēkņu ģimenēs, tādējādi tuvāk iepazīstot itāļu tradīcijas un kultūru, kā arī itāļu jauniešu dzīvesveidu.