Modes māksliniekam Kristiānam Dioram veltīta izstāde

1234

 

 

Karjeras attīstības projekta ietvaros tekstildizaina nodaļas grupu TA11, TA61 un TK31 audzēkņi bija Rīgas Modes muzejā uz modes mākslinieka Kristiāna Diora veltītu izstādi.

2 stundu garā, aizraujošā lekcijā jaunieši uzzināja par modes nama «Christian Dior» vēsturi, kā arī par modes mākslinieka Kristiāna Diora biogrāfiju. Ieguva zināšanas par darbu modes biznesā, kā ir strādāt lielos modes namos un kā uzsākt savu biznesu. Audzēkņi iepazinās ar apģērbu tapšanas procesiem, kāds un cik dažāds materiāls tiek izmantots, cik dažādi var variēt ar materiāliem un to pielietošanu, lai radītu ekskluzīvus un interesantus tērpus. Un protams jaunajiem dizaineriem tika pastāstīts, kā vislabāk pasniegt savus darbus, ko ievērot, kam pievērst uzmanību, lai izveidotu vislabāko savu darbu prezentāciju.

Izstāde veltīta modes nama "Christian Dior" vēsturei un Diora pirmās kolekcijas 70 gadu jubilejai. Izstādē ir apskatāmi vairāki desmiti tērpu un eleganti aksesuāri no pazīstamā modes vēsturnieka Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas, ļaujot izsekot līdzi 20.gs. otrās puses modei gan paša Diora, gan viņa pēcteču, gan arī kolēģu radītajos tērpos.