ERASMUS+ projekta „Izzināt, pieredzēt- profesionālā izaugsme Eiropā” jauniešu mobilitāte Somijā

12345

 

 

Laika posmā no 23.10.-23.11.2017 praksi Somijā aizvadīja 4 RMMT audzēkņi: Dainis Vitomskis VT-41, Daniela Dzedone VV-31, Nikola Raudive VV-31 un Judīte Mihailova VV-31.

Mobilitāte noritēja ERASMUS+ projekta "IZZINĀT, PIEREDZĒT- PROFESIONĀLĀ IZAUGSME EIROPĀ" 2017-1-LV01-KA116-035366 ietvaros.

RMMT audzēkņi savu mobilitāti aizvadīja Ikaalinen College of Crafts and Design (IKATA). Šī koledža atrodas Somijā, Ikaalinen pilsētā un RMMT ar šo mācību iestādi sadarbojas jau trešo gadu.

Kopā ar audzēkņiem uz Somiju nedēļu ilgā pieredzes apmaiņā devās arī Vides dizaina nodaļas pedagogi: Agnese Gedule un Armands Sidarovičs. Pedagogi pieredzes apmaiņas laikā iepazina IKATA darbības principus, skolas darbnīcu materiāltehnisko nodrošinājumu un izmantoto mācību metodiku, dalījās pieredzē ar somu kolēģiem.

Audzēkņi par savu pieredzi:

“Šajā laikā, kas tika pavadīta Somijā, IKATA stikla nodaļā, iemācījos daudzas lietas priekš stikla apstrādes un tā veidošanas. Kā arī guvu pieredzi strādājot ar stikla apstrādes tehniku.  Šajā laikā ne tikai apguvu stikla apstrādāšanu, bet arī iepazinos ar Somu kultūru un to dzīvesveidu. Brīvdienās un pēc skolas apmeklējām muzeju Tamperā, gājām Somu saunā, apmeklējām amatniecības pasākumu un daudz ko citu. Iepazinos ar daudziem ļoti foršiem cilvēkiem no manas nodaļas un beigās pat īsti negribējās braukt prom.”
Dainis Vitomskis VT-41

“Somija man vienmēr paliks atmiņā, kā nepiepildīto sapņu un iespēju zeme. Šī brīnišķīgā iespēja doties uz Somiju man ļāva paskatīties uz dzīvi no pavisam cita skatupunkta. Tā ļāva man saprast un novērtēt manu dzimteni, kā arī ieraudzīt to, ka latviešiem ir kur augt un, ka jaunieši tik tiešām ir mūsu nākotne. Man bija liels prieks veselu mēnesi mācīties Ikaalinen College of Crafts and Design.
Mācības šajā skolā pavisam atšķiras no tā kā mēs esam pieraduši mācīties Latvijā. Tās bija patīkamas pārmaiņas mēnesi mācīties pavisam citā vidē. Cilvēki Somijā ir pavisam citādāki nekā Latvijā, viņi ir daudz mierīgāki un nosvērtāki, tomēr ļoti draudzīgi un izpalīdzīgi. 
Es esmu ļoti pateicīga par šo brīnišķīgo pieredzi un mūžīgi atminēšos to ar smaidu uz sejas.”
Nikola Raudive VV-31

“Skolas vidē iemācījos strādāt ar jauniem instrumentiem, materiāliem, kā arī kontaktēties ar pilnīgi svešiem cilvēkiem. Es biju pārsteigta, ka Somijas skolā ir pavisam citādāka sistēma nekā pie mums.
Es uzskatu, ka man apmaiņas brauciens deva lielu pieredzi manā izvēlētajā profesijā, uzzināju un izmēģināju, kas īsti būs jādara šajā profesijā. Visā visumā esmu ļoti apmierināta, ka man bija iespēja aizbraukt mobilitātē. Ikvienam ieteiktu, jo iegūsti pieredzi mācīšanās procesā, kā arī apskati valsti un iemācies pastāvīgi dzīvot bez vecākiem.”
Daniela Dzedone VV-31

“Skolotāji bija ļoti atsaucīgi un palīdzēja mums visādā ziņā uzzināt visu gan par praktiskajiem darbiem, gan arī par kultūru un skolu. Skolas jaunieši ir ļoti atsaucīgi, un valodas barjeras pat nebija jūtamas. Lieliski spējām angļu valodā komunicēt ar jauniešiem un skolotājiem, protams, bija arī iespēja pamācīties dažus somu vārdus, kurus gan nebija tik viegli izrunāt.
Darba dienās mēs cītīgi veidojām savus darbus, bet nedēļas nogalēs mums bija iespēja arī apskatīt Ikaalinen, kā arī devāmies uz Tamperi. Mums bija iespēja doties pārgājienos, nūjot un izzināt dabu ,kā arī devāmies uz dabas muzeju , video spēļu muzeju u.c. Bija iespēja izgaršot Somu tradicionālos ēdienus un doties saunā.
Šādi bija mūsu piedzīvojumi Somijā un varu teikt vienu, šī bija vienreizēja iespēja, kuru es noteikti vēlētos atkārtot vēl kādu reizi.”
Judīte Mihailova VV-31