Rīgas Mākslas un mediju tehnikums aicina uz modesskati Valentīndienas noskaņās

1

 

 


Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma Apģērba un tekstilmākslas nodaļas audzēkņi aicina ikvienu interesentu paildzināt Valentīndienas noskaņu, apmeklējot 15. februārī  modes skati. Tajā varēs iepazīties ar 2017. gada diplomdarbu apģērbu kolekcijām. Modes skate notiks tehnikuma hallē un sāksies plkst. 16.00. Ieeja bez maksas.

 

Modes skati uzņēmās organizēt Apģērba un tekstilmākslas nodaļas 3. kursa audzēknes Elīna Grīnberga un Karīna Papadija. Savukārt Valentīndienas noskaņu nodrošinās hip hop grupa “Kaprīze” un solo dziedātāja Anna Mingaļējeva, līdz ar to ir paredzams, ka vakars būs izdevies.

 

Absolvējot Apģērba un tekstilmākslas nodaļu, ikviens audzēknis izgatavo savu kvalifikācijas darbu. Tajā tiek iekļauti četri dažādi apģērbu vai no tekstila materiāliem gatavotu aksesuāru komplekti. Rezultātā, ik viens nodaļas absolvents sagatavo savu pirmo patstāvīgo modes kolekciju, kas arī veido viņa pamatu startējot nozarē un dzīvē. 

 

2017. gada kvalifikācijas darbu komisijas ļoti augstu novērtēja radītos tērpus un tekstilizstrādājumus. Tas atkārtoti apliecinājās Latvijas Dizaineru savienības rīkotā „LDS Gada balva dizainā 2017”, kur Lietu dizaina kategorijas Individualizētu izstrādājumu dizaina apakškategorijā Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma kvalifikācijas darbs “Ziemeļu jūra” un tā autore Dana Veidemane ieguva 1. vietu. Šī kvalifikācijas darba vadītāja ir Dace Martinsone.

 

Tekstilmākslas nodaļa Rīgas Mākslas un mediju tehnikumā pastāv jau vairāk kā 25 gadus. Tai ir izveidojušās stabilas tradīcijas, kas nodrošina augstu kvalitāti izglītības procesam. To apliecina gan pirms gada notikušā jauno profesionāļu konkursa „Skills Latvija” rezultāti, gan Madonā notiekošie Latvijas apģērba dizaina mācību programmu un citi konkursi.