Lekcija un meistarklase kopā ar fotogrāfi Viku Ekstu

12345

 

 

 

Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros mūsu tehnikuma grupas MF51 audzēkņiem notika lekcija un praktiskā darbnīca kopā ar fotogrāfi Viku Ekstu.

Radošās darbnīcas ietvaros fotogrāfe Vika Eksta dalījās ar savu pieredzi, veidojot animētās fotogrāfijas. Darbnīcas ietvaros fotogrāfe sākotnēji iepazīstināja studentus par GIF vēsturi un vietu laikmetīgajā popkultūrā un mākslā. Praktiskās darbnīcas daļā studenti veidoja savus animētos pašportretus, kā arī rezultātā tika izveidota tiešsaistes (online) izstāde.

Vika Eksta ir vizuālā māksliniece un pasniedzēja. Strādā ar fotogrāfiju, kustīgu attēlu, performanci, arhīvu un autobiogrāfisku materiālu interpretāciju. Mācījās fotogrāfiju A. Granta studijā un EFTI skolā Madridē programmā Laikmetīgā fotogrāfija un autorprojekti. 2015. gadā ieguva maģistra grādu LMA Vizuālās komunikācijas nodaļā. 2016. gadā saņēma Art Directors Club balvu Young Guns un Rīgas Fotogrāfijas Bienāles balvu jaunajiem Baltijas fotogrāfiem. Regulāri piedalās vietējās un starptautiskās izstādēs kopš 2014. gada. Darbi izstādīti Nīderlandē, Vācijā, Ķīnā, Slovākijā, Lietuvā u.c.