Erasmus+ mobilitātē pie mums mācījās audzēkņi no Čehijas

12345

 

 

Laika posmā no 7.05.- 18.05. RMMT savā ERASMUS+ mobilitātē viesojas četri audzēkņi un viens pedagogs no RMMT sadarbības partnera Čehijā, Prāgas reklāmas un mākslas skolas MICHAEL. Vizītes pirmajā dienā audzēkņiem un pedagogiem klāt pievienojās arī MICHAEL skolas direktore un administrācijas pārstāvis.

Mobilitātes laikā viesi no Čehijas paralēli apmācības procesam ir piedalījušies un prezentējuši savu skolu Erasmus+ prezentāciju dienā, apmeklējuši izstādes Rīgā. Čehu jaunieši kopā ar mūsu tehnikuma audzēkņiem devās Vecrīgas apskatē, kur 3.kursa audzēkņi bija sagatavojuši savus stāstus par viduslaiku arhitektūru. Audzēkņi kopīgi apskatīja LMA, RTU AF, Žaņa Lipkes memoriālu un iepazina tuvāk Zaigas Gailes arhitektūras daiļradi, apguva izcilus sabiedriskos interjerus, Latvijas Nacionālo bibliotēku un uzzināja vairāk par Gunāru Birkertu, un viņa mūža veikumu. Aplūkoja  izstādi Latvijas grāmatai 100. Vienu dienu viesi kopā ar mūsu tehnikuma audzēkņiem devās mācību vizītē uz Igauniju, kur tika apmeklēts AHHA zinātnes centrs un Igaunijas Nacionālais muzejs.

Apmaiņas programmā izglītojamie savas iemaņas pilnveidoja RMMT Vides dizaina nodaļas Interjera dizaina specialitātē. Tehnikuma pedagogi Andra Ulme un Ēriks Sļusars izveidoja apmācību programmu, kuras laikā čehu jaunieši kopā ar vides dizaina nodaļas audzēkņiem pilnveidoja savas iemaņas grupu darbā un savā specialitātē, kopīgi strādājot pie projekta izveides "Sabiedriskās telpas - Izstādes iekārtojuma mākslinieciskā koncepcija un tehniskais projekts".