Ivars Tontegode "Knutifikācija"

1234

 

 

Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, 16. un 17. maijā visiem tehnikuma audzēkņiem bija iespēja noskatīties filmu “Knutifikācija” un iepazīties gan ar darba autoru Ivaru Tontegodi, gan ar filmas varoni un viņa dzīvi.

Filmas galvenais varonis ir ievērojamais dzejnieks, atdzejotājs un literatūrkritiķis Knuts Skujenieks. 
Filma ir stāsts par mācīšanās un apzināšanās procesu, par to, kā sistēma mēģina pakļaut indivīda garu. Tomēr ne vienmēr cilvēka dabā ir samierināties. Knuts Skujenieks nav revolucionārs masām, viņš māca būt revolucionāram sevī. Mācība ir īsa: dzīve ir grūta, un patiesība – dārga. Poēzija ir Knuta Skujenieka dzīvesveids, viņa dzīve – pierādījums iekšējas brīvības neatkarībai no ārējiem apstākļiem, arī šodien. Iespējams, līdz galam neatzīts un nenovērtēts, Knuts Skujenieks ir cilvēks, kuru raksturo bezkompromisa stāja un vīrišķība šī vārda viscēlākajā izpratnē, aicinot arī citus domāt patstāvīgi.

Filmas idejas autore ir Sanda Zālamane, filmu veidojis Lielā Kristapa balvas laureāts, režisors Ivars Tontegode – provokatīvās spēlfilmas Sēņotāji (2013) autors, Latvijas Mākslas akadēmijas un Latvijas Kultūras akadēmijas absolvents.

Jauniešiem bija iespēja iepazīties ar režisoru, dzirdēt viņa domas un pieredzi, kā arī gūt dzīves gudrības un likt aizdomāties par dzīves vērtībām no filmas galvenā varoņa.