Rīgas Mākslas un mediju tehnikumā noritēs 26. konkurss “Krēsls”

1

 

 

 

No šī gada 4. līdz 9. jūnijam Rīgas Mākslas un mediju tehnikumā norisināsies Valsts izglītības satura centrs rīkotais Latvijas profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu kokapstrādes nozares profesiju 26. profesionālās meistarības konkurss „Krēsls 2018”. Pirms Latvijā tika rīkots nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss „SkillsLatvia 2018”, tieši konkursā „Krēsls” ik gadu tika noskaidroti labākie kokapstrādes meistari. Šo pasākumu atbalsta „Makita”, SIA „Profline”, AS „Latvijas Finieris” un SIA „Brangs”.

Konkursa dalībnieki būs Latvijas un Eiropas profesionālās izglītības iestāžu kokapstrādes un mākslinieciskās metālapstrādes profesiju audzēkņi. Tie cīnīsies par godalgām sešās nominācijās:
•    Galdnieks
•    Būvizstrādājumu galdnieks
•    Mēbeļu galdnieks
•    Mobilā darbnīca
•    Datorvadāmu (CNC) kokapstrādes darbmašīnu operators   
•    Kalējs

Konkursam Krēsls ir starptautisks raksturs, jo tradicionāli tajā piedalās ne tikai audzēkņi no Latvijas profesionālajām izglītības iestādēm, bet arī viesi no Igaunijas un Somijas. Kopumā dalībnieku skaits ir ap 60.

Rīgas Mākslas un mediju tehnikums ir dibināts 1989. gadā kā Rīgas Amatniecības vidusskola. Kopš 2016. gada Rīgas Amatniecības vidusskola ir ieguvusi PIKC statusu un tika nosaukta par Rīgas Mākslas un mediju tehnikumu. Šobrīd tehnikums piedāvā apgūt piecpadsmit ar mākslu, dizainu stilu un medijiem saistītas profesijas. Arī šogad Valsts Izglītības attīstības aģentūras rīkotajā otrajā jauno profesionāļu konkursā „Skills Latvija” tehnikums apliecināja augsto izglītības kvalitāti iegūstot lielāko godalgu skaitu. Īpaši spoži panākumi tika uzrādīti tieši kokapstrādes jomā, bet veiksmīgi nostartēja arī Vides dizaina audzēkņi Skatlogu un Reklāmas dizaina kategorijās.