Stila mēbeļu modelētāji kvalifikācijas darbos apliecina savu varēšanu

12345

 

 


Latvijā ir pietiekami daudz izglītības iestāžu, kuras realizē kādu no kokapstrādes profesionālās izglītības programmām, bet pašu programmu ir vēl vairāk. Tai pašā laikā, Stila mēbeļu modelētāji tiek sagatavoti tikai Rīgas Mākslas un mediju tehnikumā. Šīs programmas kvalitāte ir apliecināta gan daudzu gadu garumā jauno kokamatnieku profesionālās meistarības konkursā “Krēsls”, gan pēdējos divos gados Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) organizētajā nacionālajā jauno profesionāļu meistarības konkursā „SkillsLatvia”. Bet pašiem jauniešiem nav lielāka pārbaudījuma par kvalifikācijas darbu, kas obligāti jāizstrādā absolvējot Rīgas Mākslas un mediju tehnikumu, tādējādi apliecinot savas profesionālās prasmes strādāt patstāvīgi un spēju veikt sarežģītu uzdevumu.

 

 

Priekšvēsture 

 

Šogad aprit 20 gadi kopš ir uzsākta Koka mākslas un metālmākslas nodaļas audzēkņu iesaiste sakrālā mantojuma atjaunošanā. Kopš 1998. gada ir izgatvoti 48 baznīcu interjeri un interjeru fragmenti. Kopumā ir realizēti 60 atsevišķi projekti, no kuriem viens ir sv. Pētera un Pavila katedrāles iekārta Maskavā, kas īstenots 2011. gadā. Tehnikuma audzēkņu darbi ir redzami gan sv. Pētera baznīcā Rīgā, gan Aglonas bazilikā, gan arī nesen būvētajās Olaines evaņgēliski luteriskajā baznīcā un Rīgas Svētās Trīsvienības Romas katoļu baznīcā, kas 2005. gadā uzbūvēta Purvciemā. 

 

 

Šogad stila mēbeļu modelētāji izgatavoja četru sakrālo ēku interjerus

 

Arī 2018. gada kvalifikācijas darbi ir papildinājuši realizēto projektu sarakstu. Jauniešiem sadaloties četrās atsevišķās grupās tika veidotas brigādes, kuras katra realizēja savu projektu. Tā ir tapušas:

 

  • Šķilbēnu Sāpju Dievmātes Romas katoļu baznīcas iekārta, 

  • Ikšķiles Sv. Meinarda Romas katoļu baznīcas iekārta, 

  • Barkavas sv. Staņislava Romas katoļu baznīcas iekārta 

  • Krievbirzes kapličas iekārta. 

 

Šajos projektos ir piedalījušies arī Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma Metālmākslas izstrādājumu modelētāji, kuri koka izstrādājumus papildināja ar bronzas lējumiem, tādējādi bagātinot tos. 

 

 

Par tehnikumu 

 

Rīgas Mākslas un mediju tehnikums ir dibināts 1989. gadā kā Rīgas 74. profesionāli-tehniskā vidusskola „Daiļrade”. Vēlāk tā pārsaukta par Rīgas Amatniecības vidusskolu. Kopš 2016. gada Rīgas Amatniecības visusskola ir ieguvusi PIKC statusu un tika nosaukta par Rīgas Mākslas un mediju tehnikumu. Tikai pagājušajā gadā vien, gan Valsts Izglītības attīstības aģentūras rīkotajā pirmajā jauno profesionāļu konkursā „Skills Latvia” tehnikums apliecināja augsto izgītības kvalitāti iegūstot 9 godalgotās vietas, gan pavasarī notikušais Latvijas apģērba dizaina mācību programmu konkursā Madonā. Savukārt rudenī, Latvijas Dizaineru savienības rīkotā „LDS Gada balva dizainā 2017” Lietu dizaina kategorijas Dizaina paraugu apakškategorijā ar tekstilizstrādājumu kolekciju tika iegūta 1. vieta, bet Skolu konkursa Saziņas dizaina kategorijas Interjera dizaina apakškategorijā 3. vieta. Šī gada Valsts Izglītības attīstības aģentūras rīkotajā jauno profesionāļu konkursā „Skills Latvia” audzēkņi vēlreiz apliecināja tehnikuma augsto izgītības kvalitāti iegūstot 5 godalgotās vietas, trīs no tām „zelta”.