Audzēkņu mobilitāte SOFIJĀ

12345

 

 

 

Pērnā mācību gada izskaņā, četri RMMT audzēkņi un divi pedagogi devās mobilitātē uz Bulgārijas galvaspilsētu Sofiju. Šajā Erasmus+ projektā dalību ņēma: Elva Evija Kaužena (VI-31), Alise Zdanovska (MW-31) un šīs pašas specialitātes audzēknis Ralfs Balodis(MW-31), kā arī  Tomass Mocāns(VI-31). Viņus brauciena pirmajā nedēļā pavadīja Mediju nodaļas vadītājs un RMMT administrācijas pārstāve, kā arī mediju nodaļas pedagoģe Dace Laizāne.


Šī mobilitāte noritēja ar ERASMUS+ KA116 projekta “IZZINĀT, PIEREDZĒT- PROFESIONĀLĀ IZAUGSME EIROPĀ” 2017-1-LV01-KA116-035366 finansiālo atbalstu.


Mūsu tehnikuma izglītojamie uz Bulgāriju devās 26.05.2018, bet atgriezās 26.06.2018. Sofijā mūsu skolas pārstāvjus uzņēma RMMT jaunais sadarbības pārstāvis “Bulgarian Gateway”, kuri palīdzēja atrast piemērotus uzņēmums mūsu audzēkņiem, kā arī rūpējās par sadzīvisku jautājumu risināšanu. Savas mobilitātes un ārpusskolas prakses jaunieši pavadīja sekojošos uzņēmumos: ’’Architectural Bureau DIMITROV Ltd. ‘’, “ID - Print” un “Graffiti BBDO”.
RMMT pedagogi nedēļas laikā palīdzēja audzēkņiem iejusties jaunajā vidē, apmeklēja audzēkņu prakses vietas, kā arī devās pieredzes apmaiņā uz profesionālās izglītības iestādi (Vocational School of Audio,Video & Telecommunications) "A.S. Popov".
To kā mūsu skolas pārstāvjiem noritējusi šī mobilitāte, var aplūkot “Bulgarian Gateway” Facebook.com lapā:


https://www.facebook.com/BulgariaGatewayLtd/photos/a.257377914415279/1018394164980313/?type=3&theater


https://www.facebook.com/BulgariaGatewayLtd/posts/1023814247771638


https://www.facebook.com/BulgariaGatewayLtd/posts/1023800654439664?__tn__=C-R


https://www.facebook.com/BulgariaGatewayLtd/posts/1026658847487178?__tn__=C-R

RMMT jaunieši izsakās saviem vārdiem par ieguvumiem no šīs mobilitātes:


“Prakses vietā mani iesaistīja lielos projektos. Tas man deva svarīgu pieredzi, atbildības sajūtu un ļāva uzzināt daudz vairāk par to, kā darbs norit ar klientiem. Es piedalījos visās projekta stadijās, man bija iespēja prezentēt savas idejas, piedalīties sanāksmēs un daļēji arī vadīt projektu.
Pirmajā dienā mani sagaidīja komandas radošais direktors, kurš man piecas stundas skaidroja un stāstīja par manu jauno darba vietu, tās vēsturi, viņa personīgo pieredzi un šo industriju vispār. Jau šajā dienā biju ieguvis vairāk, nekā gaidīju, domāju, ka iegūšu šīs zināšanas visa mēneša garumā. Es iepazinu jaunos kolēģus, kuri strauji kļuva man par labiem draugiem un svarīgām kontaktpersonām.
Es darbā izmantoju Adobe Photoshop un Illustrator programmas, kā arī daudz izmantoju savu skiču bloku, jo ideju zīmējumi, koncepti, kompozīcijas un pieraksti bija ļoti liela un svarīga darba procesa daļa.              
Šī prakse bija ļoti noderīga, jauna un pozitīva pieredze. Daudz iemācījos par reklāmas industriju, savu profesiju un darbu vispār. Man bija daudz laika lai iepazītu vietējo pilsētu un kultūru. Vienīgais negatīvais, ko varu pateikt ir tas, ka ar vienu mēnesi nepietika laika, lai es paspētu novest kādu no lielajiem projektiem līdz galam paredzētajā prakses laikā.”


Ralfs Balodis MW-31

 


“Iespēja dzīvot mēnesi Bulgārijā, Sofijā pavēra iespēju iepazīt jaunu kultūru, cilvēkus, ēdienus, tradīcijas un ar savādākām acīm paskatīties uz dzīvi. Bulgāriju iepazinām no visiem aspektiem. Iepazinām Bulgārijas skaisto dabu, piemēram, Vitošas kalnu. Brīvdienās devāmies uz Burgasu un dzīvojām pie Melnās jūras. Staigājām pa vecpilsētas ielām un Jāņos Vitošas kalna pļavā pinām vainagus. Neaizmirstamas atmiņas noteikti būs saullēkts pie Melnās jūras sēžot pie klintīm un šarmantā kūrotpilsēta – Burgasa.
Mēneša laikā ieguvu ļoti daudz noderīgas prasmes, piemēram, iespēju strādāt ar  jaunām programmām – Revit un SketchUp Pro. Strādājot ’’Architectural Bureau DIMITROV Ltd. ‘’ uzņēmumā bija iespēja strādāt ar laipniem un sirnīgiem darba kolēģiem, kuriem pateicoties ieguvu jaunas zināšanas un pieredzi. Nenovērtējama pieredze bija strādāt ar pasūtījumiem un klientiem, kā arī redzēt projekta procesa gaitu: sākot ar tikšanos ar klientu līdz projekta daībnieku sapulcēm. Ieguvums no šī mēneša ir nenovērtējams, esmu ieguvusi jaunu pieredzi, jaunas paziņas un sevi pilnveidojusi.
Ieteiktu ikvienam izmantot iespēju, ko sniedz Erasmus+, tā ir iespēja iepazīt citu valstu kultūru, cilvēkus un sevi pilnveidot gan profesionāli, gan intelektuāli.”


Elva Kaužena VI-31“Šī bija lieliska iespēja kā gūt jaunu pieredzi savā profesijā.
Esmu ļoti priecīgs, ka man bija dota iespēja aizbraukt projekta ietvaros uz Bulgāriju. Pavadot laiku citā vidē un kultūrā, es redzēju lietas nedaudz no cita skatupunkta un arī vairāk novērtēju to, kas man jau ir. Mani lielākie ieguvumi no šajā praksē pavadītā laika ir sapratne par to, kas padodas labāk un kas ne tik labi. Kā arī esmu skaidrāk definējis savus turpmākos mērķus. Man tas bija liels izaicinājums.
Cilvēki, kuri mūs uzņēma, bija patiesi jauki un pretī nākoši pret lūgtajām lietām. Darbs bija interesants un nemaz nebija sajūta kā darbā. Katru brīvo brīdi devos apskatīt Sofiju. Savu pieredzi Bulgārijā vērtēju tikai pozitīvi.”


Tomass Mocāns VR-31“Mobilitāte ir viena no iespējām, ko nedrīkst laist garām. Tā vienozīmīgi ir laba pieredze, ne tikai savas profesijas izzināšanā un izaugsmē, bet arī citas valsts kūltūras, tradīciju un vides iepazīšanā.
Šī mēneša laikā man bija iespēja apmeklēt kultūras pasākumus, kā Baleta izrādi ‘DAMATA S KAMELIITE’ un izstādi Sofijas Nacionālajā mākslas galerijā, kurā bija apskatāms Vassil Bojkov’a privātā kolekcija – ‘The Golden Fleece’.
Sofijā, stundas brauciena attālumā no mūsu mītnes, bija Vitosha kalns. Kalna virsotnē bija par 10°C zemāks nekā kalna pakājē, kādi +15°C, bet tāpat bija saglabājies sniegs un jūtams neliels dzestrums, neskatoties uz to, tur mēs arī pinām Jāņu vainagus par ko vietējie un citi tūristi bija neizpratnē. Viņiem puķu pīšana vainagos šķita kas neredzēts un prātam neaptverams. No nodzīvotā laika Bulgārijā varu secināt vien to, ka tās daba ir vienreizēja un skaista, ir vērts apceļot un izzināt tās dabas krāšņumu un varenību.
Savu prakses laiku es aizvadīju uzņēmumā ‘Id – print’, kas nodarbojas ar drukas pakalpojumiem un Grafisko dizainu. Man bija iespēja vērot, kā dizaina profesijas pārstāvji strādā ikdienā, ar kādām grūtībām saskarās, kā viņu veidotais darbs attīstās izstrādes procesā un nonāk klienta rokās. Uzņēmumā strādāju kā grafiskais dizaineris, paplašinot savas zināšanas Adobe programmās. Uzdevumi ko veicu bija saistīti ar plakātu izgatavošanu un firmu redizaina izstrādi, nemitīgu idejas attīstību un savu darbu analizēšanu, kļūdu labošanu. Kopumā darba processā bija uzdevums kāpt ārā no savas ierastās komforta zonas.
Esmu priecīga par šo mobilitāti un paveikto tās laikā!”


Alise Zdanovska MW-31