Jaunieši par pieredzēto Spānijā

12345

 

 

 

Laika posmā no 26.05.-26.06.2018 praksi Spānijas pilsētā Seviļā aizvadīja 6 RMMT izglītojamie: Marika Krūmiņa(MW-31) un Ričards Silakaktiņš (MW-31), Laura Keiša (VR-31) un Kristiāna Novarenska (VR-31), kā arī Veronika Prohore (MF-31) un Matīss Andersons (MF-31).

 

Mobilitāte noritēja ERASMUS+ KA116 projekta "IZZINĀT, PIEREDZĒT- PROFESIONĀLĀ IZAUGSME EIROPĀ" 2017-1-LV01-KA116-035366 ietvaros. 

 

RMMT audzēkņi savu mobilitāti aizvadīja savām specialitētēm piemērotos uzņēmumos un prakses vietās. Spānijā mūsu skolas pārstāvjus uzņēma RMMT sadarbības partneris, organizācija “STEP”.

 

Kopā ar audzēkņiem uz Spāniju,  nedēļu ilgā pieredzes apmaiņā, devās arī Vides dizaina nodaļas vadītāja Vija Zommere un pedagoģe Raita Rubļevska. Pedagogi pieredzes apmaiņas laikā palīdzēja RMMT audzēkņiem iejusties jaunajā vidē, apmeklēja izglītojamo prakses vietas, iepazinās ar spānijas kultūru, kā arī apmeklēja dažādas mākslas un dizaina izstādes Seviļā.

 

Audzēkņi par savu pieredzi:

"Šī bija lieliska iespēja, lai apgūtu vairāk zināšanu par to, kā ir strādāt savā profesijā. Mana stirpā puse ir darbs ar cilvēkiem, kā arī man izdodas veidot mājas lapu dizainus. Lieta pie kuras man būtu jāpiestrādā - mājas lapu programmēšana. Strādāju nelielā kompānijā "Creamerito" , kur veidoju mājas lapas iekš "Wordpress" . Tā bija ne tikai iespēja izmantot savas skolā iegūtās zināšanas, bet iegūt arī papildzināšanas - iemācījos vairāk un pamatīgāk darboties ar " Wordpress", apguvu arī programmu "Elementor" , kā arī uzzināju to, kā padarīt mājaslapu pieejamu visam internetam. 

Cilvēki bija ļoti atsaucīgi un izpalīdzīgi. Mobilitātes laikā mēs ne tikai izstaigājām pašu Sevilju, bet apmeklējām arī Kadizu un Malagu. Abās pilsētās mums bija tikai pāris stundas, ko staigāt, tāpēc apguvu arī laika un ceļojuma plānošanu. Šī projekta ietvaros es ieguvu iespēju iepazīt spāņu kultūru, tās atšķirības un pašus cilvēkus. 

Šī ir lieliska iespēja sevi pilnveidot un attīstīt. Novēlu katram izbaudīt šo iespēju!”

Marika Krūmiņa, MW-31

 

“Esmu pateicīga, ka man bija iespēja projekta ietvaros doties uz Spānijas pilsētu Seviļu. Trīsdesmit divās dienās mobilitātes laikā tika iegūta vērtīga pieredze, iepazīta cita valsts, kultūra un tās tradīcijas, pielietotas skolā iegūtās zināšanas, izmantota iespēja ceļot, apskatīt arī citas pilsētas un apskates objektus Man tā bija pirmā reize, kad es strādāju kompānijā un dzīvoju patstāvīgi, kas noteikti sagatavoja mani nākotnei. 

Milzīgs paldies gan skolai, gan Erasmus+ programmai par šo iespēju, kā arī paldies “Step” komandai, kura uzņēma mūs un vienmēr bija gatava uzklausīt un palīdzēt!”

Veronika Prohore, MF-31

 

 

“Kā reklāmas dizainerei, man bija uzdoti dažādi uzdevumi, kurus jau biju gaidījusi, piemēram, logo un flajeru(reklāmas lapu) izveide. Visbiežākais uzdevums bija prezentāciju izveidošana un noformēšana, kādas produkcijas vai apmācību reklāmēšanai. Viss, ko man uzdeva veikt darba vietā, bija jau sagaidāms. Tieši šīs prasmes, mums skola jau gatavoja, bet uzdevumu veikums bija jāveic augstākā līmenī. Man noteiktā darba vieta bija ģeogrāfiski tālāk kā citiem kolēģiem, bet tā deva iespēju pirmo reizi izbraukt ar metro un redzēt Seviļas citus nostūrus, ko citiem nebija iespējas izdarīt. 

Spāņu dzīves veids, tāpat kā darba apstakļi un darba norise ļoti atšķiras no Latvijas. Viņi dzīvo vienkārši un bez steigas, un tieši tāpat attiecas pret darbu. Liela atšķirība, ja salīdzina ar Latviju bija arhitektūrā, šaurās ielas, transportlīdzekļu dažādība un pielietojums un, protams, cilvēku pozitīvisms. Spāņu vēlmi pielietot marmoru un flīzes bija iespējams redzēt visur, visu telpu grīdas bija klātas ar tām, tāpat arī balkonu apakšas, māju ārsienas un ieejas. 

Es ļoti vēlējos nogaršot spāņu tradicionālos ēdienus, bet biju ļoti vīlusies, kad uzzināju, ka tajos visos ir jūras veltes, kuras es savā uzturā pilnībā nelietoju. Bet par laimi man izdevās atrast mazu, tikko atvērtu restorānu "Nickel", kurā pasniedza tev pilnīgi personalizētus burgerus, kurā varēja izvēlēties visas sastāvdaļas, sākot ar maizes veidu, līdz pat frī kartupeļiem.

Visa pieredze, ko ieguvu pa šo mēnesi bija pilna ar piedzīvojumiem ar karstajiem laikapstākļiem, dīvainajiem ielu tīrīšanas veidiem un pat naksnīgajām pastaigām gar kanālu, lielu nomaldīšanos un interesantu vietu atrašanu to iznākumā. Nekad nenožēlotu savu izvēli piedalīties šajā projektā, un noteikti iedrošinu citus censties izcīnīt sev vietu šāda veida projektā.”

Kristiana Novarenska, VR-31

 

“Strādāju ļoti kreatīvi domājošā uzņēmumā, kas aug un attīstās ik mirkli. Man bija dota iespēja piedalīties jaunu reklāmas kampaņu izveidē, kas priekš manis bija kaut kas pavisam jauns un nebijis. Iegūtā pieredze strādājot uzņēmumā noteikti noderēs turpmākajiem mērķiem un iecerēm nākotnē. Šo pieredzi varētu raksturot kā pavisam kaut ko savādāku nekā ar to, ko saskaramies šeit pat Latvijā. Noteikti varu piebilst, ka Spānijā ir pavisam savādāks darba stils. Viss norit mierīgi un bez steigas.

Šī mēneša laikā apskatīts tika maksimāli daudz. Nepierasti bija tas,ka visur kur devāmies bija jāmēro ceļš ar kājām, jo ar transportlīdzekļiem tas būtu daudz ilgāk. Spānija mūs lutināja ar savu siltumu, kas dienā varēja sasniegt pat 38°C. Ļoti patīkami pārsteidza cilvēku atvērtība un draudzīgums, tomēr par brīnumu, valodas barjera Spānijā ir klupšanas akmens.

Domāju, ka mēnesis ir ilgs laiks, ko pavadīt mobilitātē Spānijā, rūgti maldījos, jo laiks pagāja nemanot. Ja šāda iespēja tiek dota, tad noteikti tā ir jaizmanto. Tā ir lieliska iespēja patstāvīgi ceļot, apskatīt pasauli, kā arī gūt ieguldījumu savā nākotnē. Tas ir tikai viens no mazajiem soļiem, ko spert pretī savai izaugsmei. Viennozīmīgi vēlētos atgriezties!”

Laura Keiša, VR-31

 

“Esmu ļoti pateicīgs, ka man tika dota iespēja braukt uz Spāniju. Katru dienu uz darbu devos ar metro, strādāju nelielā uzņēmumā "Creamerito", kas nodarbojās ar mājas lapu veidošanu, grafisko dizainu un video veidošanu. Tur mazliet strādāju pie mājaslapu izveides "Wordpress", bet pārsvarā veidoju grafisko dizainu - reklāmlapas, reklāmu banerus, plakātus. Noderēja visas skolā iegūtās zināšanas, jo īpaši darbs ar Adobe Illustrator un Adobe Photoshop programmām.

Brīvajā laikā daudz staigājām pa pilsētu, iepazinām Spānijas kultūru, baudījām ēdienus un dzērienus. Apmeklējām lietišķās mākslas muzeju. Pie muzeja citreiz varēja sastapt arī vietējos māksliniekus, kas pārdeva savas gleznas. Brīvdienās braucām uz Kadizu un Malagu. Kadizā peldējāmies okeānā, bet Malagā peldējāmies jūrā. Apmeklējām pludmali, vietējos tirdziņus un kafejnīcas. Lai aizbrauktu ar vilcienu tālos ceļojumos, nācās plānot gan finanses, gan laiku, jo mums bija dotas tikai dažas stundas, lai apskatītu visu pilsētu un paspētu vēl arī atpūsties pie pludmales.  

Noteikti iesaku citiem plānot savu laiku, braukt uz tik daudz vietām, cik atļauj laiks un izbaudīt visas priekšrocības, ko sniedz šī mobilitāte!”

Ričards Silakaktiņš, MW-31

 

“Praksē Spānijā es strādāju uzņēmumā "SURNAMES" , kas specializējas sociālo tīklu un mediju menedžmentā. Strādāju es kā preses fotogrāfs. Uzdevumos man bija iekļauta došanās uz dažādām prezentācijām, izstāžu atklāšanām, pasākumiem un kā arī preses konferencēm. Strādājot "SURNAMES" es apguvu kā iekļauties svešā kolektīvā, kā komunicēt ar kolēģiem pat tad, ja starp mums ir valodas barjera. Pats svarīgākais ir tas, ka  papildināju savas zināšanas preses fotogrāfa jomā. 

Esot Spānijā, es izmantoju savu brīvo laiku maksimāli efektīvi. Izstaigāju visu vecpilsētu un tās apkārtni, jo starp darba lokācijām bija jānokļūst ar kājām. Pateicoties darbam, tiku apskatīt arī Seviļas guļamrajonu Triānu, kas arī bija ļoti interesanti salīdzināt ar kādu no Rīgas rajoniem. 

Ja ir iespēja, tad obligāti ir jādodās šādās līdzīgās mobilitātēs uz ārzemēm. Piemēram man, ilgi paliks atmiņā šī iespēja strādāt Spānijā.”

Matīss Andersons, MF-31