Lekcija par noderīgām ogranizācijām

 

 

Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros 2020. gada 15. oktobrī tehnikumā viesojās pārstāvis no visasiespejas.lv

 

Lekcijas mērķis bija iepazīstināt jauniešu ar organizācijām un to dotajām iespējām. Jauniešiem bija iespēja atrast sev interesējošu informāciju un ar to saistītu organizāciju, kā arī ar visitadi.lv palīdzību to izdarīt salīdzinoši vienkāršāk. Jaunieši tika informēti par darbu internetā un to, kā veiksmīgāk panākt to, lai internets strādā tavā vietā.

 

Daudz tika runāts par motivāciju, kur to rast un kā veiksmīgāk sāt darīt. Par darba meklējumiem un to, ar ko nākas saskarties meklēšanas procesā, kā arī lietas, no kā izvairīties.

 

 

 

 

 

 

 

Karjeras izglītības resursi internetā

 


www.europass.lv - Vietne ar paraugiem CV un motivācijas vēstules izveidošanai. Vietne ir ērti lietojama, tajā iespējams tiešsaistē saglabāt un papildināt nepieciešamos dokumentus.

 

tuesi.lv - Latvijas simtgades projekts TUESI.LV rada video stāstus par jauniem un iedvesmojošiem cilvēkiem Latvijā un citur pasaulē, kuri ar savu darbu un piemēru veido labāku Latviju. Mēs ticam, ka jauni cilvēki ir liels resurss Latvijai.

 

www.cv.lv - Vietne, kurā atrodami pētījumi par darba tirgu Latvijā, kā arī darba sludinājumi.

 

www.canva.com - Vietne, kurā bez maksas iespējams izveidot plakātus, prezentācijas un video.

 

www.brauktvainebraukt.lv - Vietne, kurā iespējams noskaidrot vai esi gatavs mobilitātei. Anketas jauniešiem, darba lapas pedagogiem, kā arī informācija par mācībām un brīvprātīgo darbu Eiropā.

 

www.myperfectresume.com - Informācija par darba pieteikuma izveidi angļu valodā.

 

www.youtube.com - Youtube kanāls - Start Strong karjeras atbalstam, uzņēmējdarbībai, kā arī personīgajai izaugsmei.

 

www.jal.lv - Uzņēmējdarbības izglītība jauniešiem – Izglītības programmas, uzņēmējdarbība, karjeras izglītība, finanšu pratība un pedagogu programmas.  

 

 

 

 

 

Karjeras ceļos

 

Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”, karjeras atbalsta pasākuma “Karjeras ceļos” ietvaros vides dizaina nodaļas audzēkņi no VI21, VR21,VR22, VI31, VR31, VV31 un VT31 grupām piedalījās lekcijā.


Lekcijas laikā jaunieši iepazinās ar personīgo pieredzi, kā uzsākt savu biznesu Latvijā no nulles, padarīt pievilcīgu kā no izglītības, tā pieredzes skatupunkta. Diskusijas ar mākslas studijas “Avene” vadītāju, kas veiksmīgi izveidojis un attīstījis savu biznesu. Tika runāts par nepieciešamajām prasmēm un to, kas darba tirgū var tikt sagaidāms. Tāpat tika uzsvērta audzēkņu specialitātes nozīme reālajā darba vidē un kā iegūtās zināšanas tiks pielietotas praksē.


Jauniešiem bija iespēja gūt pieredzi no reāla piemēra Latvijā, lai veiksmīgāk veidotu biznesu. Tika gūts priekšstats par darba vidi, pienākumiem un profesionālo daudzveidību profesijas ietvaros.

Darba vides iepazīšana

 

Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”, karjeras atbalsta pasākuma “Misters X – mans veiksmes stāsts” ietvaros vides dizaina nodaļas audzēkņi no VI41, VI61, VR41 UN VV41 grupām piedalījās lekcijā.


Audzēkņiem bija iespēja iepazīties ar potenciālo darba devēju piedāvājumu, jaunajām tendencēm darba vidē un attiecīgajā profesijā. Iepazīt metodes sava biznesa izveidei un jaunākās tendences reklāmas, interjera jomā Latvijā. Specifisko materiālu iepazīšana, to praktiskā pielietošana, kā arī izmantošana. Tāpat jaunieši apguva jaunas tehnikas līmplēves uzklāšanai un maketēšanai uz dažādiem materiāliem.


Jaunieši iepazina darba tirgu sevis izvēlētajā profesijā, kā arī iepazina darba vides iespējas un tehnoloģijas, apgūstot specifiskas metodes darba dzīvē.

 

Ieskats darba vidē

 

Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”, karjeras atbalsta pasākuma “Mana profesija no A - Z” ietvaros mediju mākslas nodaļas audzēkņi piedalījās meistarklasē


Mediju nodaļas audzēkņiem no MW31, MA31, MO31, MF31, MF32 grupām norisinājās meistarklase, kuras laikā jaunieši spēlēja spēli. Spēle bija sagatavota atbilstoši katrai specialitātei. 1. daļa – Sagatavošanās: profesijas vēsturiskā izpēte, piedāvājumi darba tirgū, darba vides specifiskie nosacījumi un vajadzības, to izpēte (darbojas spēles vadītājs un audzēkņi) darbs norit darba grupās.
2. daļa – Spēles izpēte: Spēles vadītāja sagatavotie jautājumi, par katru specialitāti – Viktorīna un sagatavoto darbu prezentācija.
3. daļa – Izvērtējums: Darba vides svarīgāko nosacījumu apkopojums un to specifika, svarīgākie un aktuālākie jautājumi, vajadzības darbu uzsākot.


Meistarklases laikā, audzēkņi tika iepazīstināti ar svarīgākajiem nosacījumiem savā specialitātē ceļā uz veiksmīgu darba karjeru. Ieguva zināšanas par svarīgākajiem nosacījumiem darba vidē un spēja ielūkoties darba vidē no cita skatupunkta. Katrs audzēknis izveidoja piezīmju grāmatiņu “Mana rokas grāmata darba tirgum”, kas nākotnē kalpos kā špikeris izvēlētajā specialitātē.