Jauniešu forums "Mūsdienīga profesionālā izglītība Latvijā"

1234

 

 

 

 

Trešdien, 2018. gada 31. oktobrī, Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā norisinājās Latvijā līdz šim vēl nebijis pasākums - jauniešu forums “Mūsdienīga profesionālā izglītība Latvijā”. Četru stundu garumā arī mūsu tehnikuma jaunieši Luīze Gulbe, Everita Everte, Megija Postaža, Laura Šapale, Daniels Buķevics un absolvente Dana Veidemane  demonstrēja savus talantus un panākumus, piedalījās paneļdiskusijās ar politikas veidotājiem, darba devējiem un akadēmiskās vides pārstāvjiem, kā arī rādīja un pierādīja, ka profesionālā izglītība var būt un ir pievilcīga un inovatīva.


Jauniešu forumu “Mūsdienīga profesionālā izglītība Latvijā” atklāja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis un ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.
Foruma laikā tika organizētas divas paneļdiskusijas un jauniešu veidota interaktīvā izstāde – prezentācija. Paneļdiskusijā “Kāda ir mūsdienīga profesionālā izglītība” Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma audzēkne Laura Šapale un citi jaunieši diskutēja ar amatpersonām par mūsdienu profesionālās izglītības aktuālajiem jautājumiem un sniegtajām iespējām. Savukārt paneļdiskusijā “Karjera un izaugsme” jaunieši ar darba devēju pārstāvjiem diskutēja par veiksmīgas karjeras iespējām darba tirgū un uzņēmējdarbības jomā.


Interaktīvajā izstādē – prezentācijā jaunie profesionāļi praktiskā un inovatīvā darbībā demonstrēja savus sasniegumus un talantus. Mūsu audzēknis Daniels Eduards Buķevics (MO31) demonstrēja savu veidoto filmu “No Sētas uz Sētu”, kā arī mūsu tekstilmākslas nodaļas absolvente Dana Veidemane, prezentēja savu veidoto diplomdarbu “Ziemeļu Jūra”.


Novembra sākumā visā Eiropā notiek Eiropas profesionālo prasmju nedēļa. Tās laikā valstīm ir iespēja ar dažādu pasākumu un kampaņu starpniecību parādīt tās daudzās iespējas, ko cilvēkam sniedz profesionālā izglītība. Profesionālā izglītība – tās tiešām ir gudra izvēle! Mācīties, iegūt profesiju, kas tev pašam patīk – tas ir ne tikai interesanti un aizraujoši, tas palīdz iegūt augsti kvalificētu darbu, sagatavo interesantai un izaicinošai karjerai un sekmē nodarbinātību.