Meistarklase animācijā

12345

 

 

 

Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros mūsu tehnikumā viesojās, Latvijā vienīgais plastilīna animācijas meistars Nils Skapāns. Jauniešiem no MF41, VV11, VT11, MO41, MW61, MA31, šī bija lieliska iespēja aprunāties ar savas izvēlētās profesijas pārstāvi, kuram ir tik daudz starptautiski atzīti darbi, balvas un liela darba pieredze. Šādas tikšanās parāda tehnikuma audzēkņiem to, ka mērķtiecīgs darbs palīdz daudz ko panākt. Tāpat kā visiem bērniem, arī Nilam bērnībā ļoti patikušas multiplikācijas filmas, taču ar laiku viņu ieinteresēja arī filmiņu tapšanas aizkulises. Nila bērnības sapnis ir pārtapis lieliskā karjerā, kurā viņš joprojām turpina pilnveidoties un augt.

 

Nils iedrošina audzēkņus sakot, ka animēt var pilnīgi visu, galvenais ir izdomāt sižetu.Pēc šādiem skaļiem apgalvojumiem uzreiz tiek parādīti piemēri un pastāstīts tas, kā doma “ienākusi galvā”. Jauniešiem tika pastāstīts kā animācijas tika veidotas kādreiz, kad katrs kadrs bija jāattīsta no filmiņas un tikai tad bija iespējams redzēt rezultātu un pieļautās kļūdas. Mūsdienu tehnoloģijas animāciju filmiņu veidošanu ļoti atvieglo, taču tāpat darbs ir ļoti laikietilpīgs un prasa lielu pacietību. Jauniešiem bija iespēja dzirdēt praktiskus padomus par filtriem, zaļo fonu un datorgrafiku, kā arī objektu animāciju un objektu veidošanu.

 

Tāpat audzēkņiem bija priviliģēta ieskatīties jaunākās filmiņas kadros ar nosaukumu “Visi mani draugi ir miruši”, kur galvenajā lomā ir mazliet traka lelle Anniņa ar savām ikdienas ainiņām. Šī filmiņa ir tikai tapšanas procesā un uz ekrāniem parādīsies tikai pavasarī, tāpēc priekšā vēl daudz darba.Tapšanā tiek izmantota klasiska leļļu animācija, bez grafiskā dizaina un zaļā fona. Visa filmiņa tiek filmēta ar īstiem un tai speciāli veidotiem rekvizītiem, lai panāktu maksimāli reālistisku efektu.