Atvērto durvju dienas

1

 

 

 


    Atvērto durvju dienās būs iespējams apmeklēt Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma darbnīcas, mācību korpusu un aprunāties ar jauniešiem par tehnikumā notiekošo izglītības procesu un ārpusstundu pasākumiem.  Tā ir brīnišķīga iespēja iepazīt vietu, kur mīt daudz līdzīgi domājoši, radoši un talantīgi jaunieši. Lai ikviens varētu atrast sev piemēroto laiku, atvērto durvju dienas norisināsies martā, aprīlī, maijā un pat jūnijā. Sameklē sev piemērotu laiku un apmeklē tehnikumu.


    1. martā jau norisinājās pirmais pasākums. Šajās atvērto durvju dienās tehnikumu apmeklēja vairāk kā simts ieinteresēti jaunieši, kurus pavadīja gan vecāki, gan skolotāji, gan bija tādi, kuri nāca ar draugiem un pa vienam. Nereti atklājās, ka atnācēju sagaidīja viņam jau pazīstams jaunietis no skolas vai pulciņiem. Nav brīnums, ka viņi satikās Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma atvērto durvju dienās, jo tas ir magnēts līdzīgi domājošajiem no visas Latvijas.


Ko var apgūt Rīgas Mākslas un mediju tehnikumā?

 
    Rīgas Mākslas un mediju tehnikums ir izdaudzināts ar spēcīgo  Stila mēbeļu modelētāju programmu, kas sevi ir pierādījusi daudzos vietējos un starptautiskos konkursos. Vienā nodaļā ar tiem ir apgūstama arī metālmāksla un apdares darbi.  Tehnikumam ir arī spēcīga Tekstilmākslas un apģērbu dizaina nodaļa, kuras audzēkņi arī regulāri sevi apliecina dažādos konkursos un iegūst godalgas ne tikai ar pašu modelētiem, bet arī pašrocīgi izgatavotiem apģērbiem. Vides dizaina nodaļā ir apgūstama vizuālā reklāma, vides dizains, formu dizains, kā arī interjera dizains. Rīgas Mākslas un mediju tehnikumā, kaut arī jauna, bet jau sevi pierādījusi ir Mediju mākslas nodaļa. Tajā var apgūt gan fotogrāfiju, gan video, gan animāciju un mājaslapu dizainu.


Apmeklē tehnikumu septiņās atvērto durvju dienās


    Jau bijām minējuši, ka 1. martā notika pirmās atvērto durvju dienas, bet šajā pavasarī esam paredzējuši vēl vairākas. Visas viņas notiks piektdienās, laika posmā no plkst. 10.00 līdz 15.00, sekojošos datumos:


29. marts
5. aprīlis
26. aprīlis
10. maijs
17. maijs
31. maijs
7. jūnijs


    Atgādinām, ka pavasarī  9. un 12. klašu skolēniem dodoties uz izglītības iestādes atvērto durvju dienām, iespējas saņemt savā mācību iestādē atbrīvojumu no mācībām.  Savukārt, uzņemšana tiks uzsākta sākot no 13. jūnija. Aicinām interesentus pieteikties pievienotajā anketā,  jo tiem, kuri būs pieteikušies, būs iespēja saņemt gidu, kurš izvadās un izrādīs tehnikumu un atbildēs uz interesējošajiem jautājumiem.

 

Kurš var iestāties tehnikumā?

 

    Iegūt izglītību Rīgas Mākslas un mediju tehnikumā pēc 9. klases iespējams 4 gadu laikā visās programmās, bet atsevišķos virzienos tas iespējams ar vidusskolas diplomu 2 gadu laikā bez vecuma ierobežojuma. Iestājoties tehnikumā pēc pamatskolas, audzēkņi iegūst vidējo izglītību, kas dod iespēju tālāk studēt augstskolās, un paralēli tam, iegūst arī 3. profesionālā kvalifikācijas līmeņa apliecību par profesijas apgūšanu. Visas profesijas, kuras tiek piedāvāts apgūt Rīgas Mākslas un mediju tehnikumā, ir saistītas ar mākslu, dizainu, stilu un medijiem.


Par Rīgas Mākslas un mediju tehnikumu

    Rīgas Mākslas un mediju tehnikums ir dibināts 1989. gadā kā Rīgas 74. profesionālitehniskā vidusskola „Daiļrade”. Vēlāk tā pārsaukta par Rīgas Amatniecības vidusskolu, bet kopš 2016. gada ir ieguvusi PIKC statusu un tika nosaukta par Rīgas Mākslas un mediju tehnikumu.


    2017. gadā Valsts Izglītības attīstības aģentūra rīkoja pirmo jauno profesionāļu konkursu „Skills Latvia”, kur  tehnikums apliecināja augsto izglītības kvalitāti, iegūstot 9 godalgotas vietas. Tā paša gada pavasarī notikušajā Latvijas apģērba dizaina mācību programmu konkursā Madonā tika gūta pirmā vieta. Savukārt, rudenī Latvijas Dizaineru savienības rīkotajā „LDS Gada balva dizainā 2017” Lietu dizaina kategorijas Dizaina paraugu apakškategorijā ar tekstilizstrādājumu kolekciju tika iegūta 1. vieta, bet skolu konkursa Saziņas dizaina kategorijas Interjera dizaina apakškategorijā 3. vieta.


    2018. gadā Valsts Izglītības attīstības aģentūras rīkotajā jauno profesionāļu konkursā „Skills Latvia 2018” audzēkņi vēlreiz apliecināja tehnikuma augsto izglītības kvalitāti, iegūstot 5 godalgotas vietas, trīs no tām „zelta”. Gada izskaņā  Starptautiskajā profesionālās izglītības iestāžu izglītojamo profesionālās meistarības apdares darbu profesiju konkursā flīzēšanā Rīgas Mākslas un mediju tehnikums ieguva 1. vietu.


    2019. gads aizsākās ar panākumiem Valsts konkursā Latvijas profesionālās vidējās izglītības mākslas un dizaina izglītības programmu audzēkņiem „Kustīgs attēls multimediju vidē”, kuru organizē Latvijas Nacionālais Kultūras centrs. Šajā konkursā tika iegūtas dažādās kategorijās divas II. vietas, divas III. vietas, bet topošais videooperatos Arvis Belovs ieguva I. vietu.