Koka skulptūru plenērs "Zeltābele"

12345

 

 

 


  Jau desmito gadu maijs ir mēnesis, kad profesionālo skolu audzēkņi un viņu skolotāji tiek aicināti uz Kuldīgu. Šogad zāģu rūkoņa, ēvelēšanas un metināšanas skaņas plenēru ieskandināja no Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma parka puses līdzšinējās Mārtiņsalas vietā. Plenēra dalībnieki bija ieradušies no Limbažiem, Rīgas, Līvāniem, Balviem, Dobeles , kā arī no Igaunijas.


  Šogad plenēra nosaukums ir Zeltābele un par godu Kārļa Skalbes 140. jubilejai kokā tiek veidoti dažādi pasaku tēli. Lai darbi ritētu ātrāk daži dalībnieki jau iepriekš bija sarūpējuši sagataves, tostarp arī viena no mūsu tehnikuma komandām kura darināja priedes koka lapeni ābola formā no iepriekš izliektiem dēļiem. Šogad skulptūras tika veidotas ne tikai no baļķiem, bet arī no metāla, ģipša un māla. Mūsu tehnikuma apdares darba tehniķa amata apguvēji veidoja ābola skulptūru, kura tika noklāta ar neskaitāmi daudz mazām flīzēm. Stila mēbeļu modelētāji veidoja ābola daļu, kurai tika pievienotas dekoratīvās metāla detaļas.


  Šāda veida plenērs arodskolu audzēkņiem nodrošina lielisku pieredzes apmaiņu un savu prasmju atrādīšanu, kā arī iespēju pastrādāt ar citādiem instrumentiem un tehnikām. Plenēra būtība ir nestandarta kokmateriāliem un koka bluķiem dot otro mūžu, lai tas spētu priecēt skatītājus. Vietējo komandu skulptūras ir apskatāmas tehnikuma parkā, taču pārējās bija redzamas pavisam īsu brīdi, jo devās līdzi  autoriem iepriecināt bērnus savā pilsētā. Apziņa ka darinātās skulptūras vēlāk priecēs bērnus bija tikai papildus motivācija visu izdarīt pēc iespējas kvalitatīvāk un skaistāk.

 

Foto: Juris Kūlītis