“LAMPA” un RMMT

12345

 

 

 

 

  RMMT ir viena no sešām projekta dalībskolām Latvijā, līdz ar to arī mūsu audzēkņiem bija iespēja piedalīties  gan pašās pirmsvēlēšanās, gan izmēģināt portāla Lēmējs.lv darbības principus. Šī elektroniskā formāta balsošanas platforma ļaus audzēkņiem vienkāršā veidā apkopot balsojumu rezultātus savas grupas, kursa, nodaļas vai visas skolas mērogā – par sev būtiskiem jautājumiem. RMMT Audzēkņu padome no nākamā mācību gada plānojusi  “iedzīvināt” šo iespēju, lai veiksmīgi iesaistītu audzēkņus skolas dzīves uzlabošanā.

 

  Festivāla “LAMPA”  paneļdiskusijā “Vēlēšanas iet uz skolu” , kuru vadīja žurnālists Didzis Meļķis,  piedalījās sabiedrības līdzdalības platformas MANABALSS.LV vadītājs Imants Breidaks,  Mārupes vidusskolas audzēknis Artūrs Bondars,  Somijas Jaunatnes organizācijas ALIANSE pārstāve Sara Nyman  un SAEIMAS Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vadītājs Arvils Ašeradens. Ar saviem priekšlikumiem un jautājumiem sarunā iesaistījās gan projekta dalībnieki, tai skaitā RMMT audzēkne Linda Kristiāna Ijaba un projekta koordinatore Rita Reliņa,  gan citi festivāla apmeklētāji.

 

  Sarunas mērķis bija apliecināt, ka Lēmējs.lv ir viena no iespējām, kā jauniešus iesaistīt sabiedriski un sociāli svarīgās aktivitātēs, veidojot pilsoniski atbildīgu un demokrātiski lemtspējīgu sabiedrību nākotnē. Līdz ar to valsts politiķu uzdevums būtu veidot atbalstu šādu projektu virzīšanai visās izglītības iestādēs, kurās mācās jaunieši (vidusskolas vecumā).

 

  Lai  būtu iespēja gūt pieredzi jau ilggadīgās, stabilās demokrātiskās sistēmas valstīs, projekta ietvaros audzēkņi pavasarī iepazina Somijas jaunatnes organizāciju darbību, aktīvo un daudzskaitlīgo dalībnieku iesaistīšanās veidus. Rudenī jaunas atziņas gūsim, apmeklējot jauniešus Norvēģijas skolās un sabiedriskās organizācijās.  

 

  Projektu organizē Sabiedrības līdzdalības platformas ManaBalss.lv Nodibinājums “Sabiedrības Līdzdalības fonds”, sadarbībā ar Ziemeļu Ministru Padomes biroju Latvijā.