Stikla mākslinieku izstāde

12345

 

 

 

  Īpaši notikumi dizainu dienu ietvaros norisinās DECCO CENTRS, kur apskatāma izstāde "Stikls mākslinieka varā". Izstādē apskatāmi arī mūsu tehnikuma pasniedzējas Agneses Gedules stikla meistardabi “Sasaistītie / Coiled” , “Raganu bumbas / Witch Ball” un “Dūmakainā Mantija / Smoky Mante”.

  Agnese dalās savā stāstā par sastapšanos ar stiklu:


  “Stikls pats mani atrada, jau bērnībā tas mani vilināja caur Jūrmalas namu krāsainajām logu rūtīm, caur vecmammas stikla vāzēm un glāzēm, bet viss vairāk caur stikla pērlītēm ar ko spēlējos. Man stikls ir tikpat skaists kā dzīve, tā trauslums un substance ļauj man elpot. Caur stiklu es jūtu savu dzīvi, redzu pasauli, mīlu to.”
  Kad laika telpa kļūst saspiesta ar informācijas gūzmu, mēs vairāk sākam uzticēties zīmēm un tad šī telpa kļūst caurspīdīgāka. Attieksme pret laiku mums ir iemācīta, jo tas pastāv kā ceturtā dimensija starp trim telpas dimensijām. Mēs dzīvojam pasaulē, kas nav samērojama ar cilvēku, tā ir varena, Dieva gudrības un žilbinošu krāsu pielieta, un tā sevī glabā cilvēkam neatminamu noslēpumu, tā nemitīgi atgādina par savu pārākumu.


  Tāpat izstādē apskatāmi mūsu tehnikuma absolventa, tēlnieka Arta Nīmaņa darbi, kura mākslinieciskās izteiksmes amplitūda ir plaša. Artis Nīmanis veido stikla dizaina objektus un rotas, taču viņa darbības fokusā ir arī monumentālāki projekti – funkcionālas un dekoratīvas stikla dizaina detaļas kā interjeram, tā arī arhitektūras objektiem, ekskluzīvas vitrāžas, apgaismes ķermeņi un virsgaismas risinājumi.