Tekstilmākslas un apģērbu dizaina nodaļas diplomdarbi

12345

 

 

 

  Tekstilmākslas un apģērbu dizaina nodaļa, kā ikgadēju tradīciju mūsu tehnikumā ir ieviesusi modes skati, kuras laikā tiek parādītas jaunās tērpu kolekcijas. Neskatoties uz to, ka modes skate nenotika, šā gada diplomdarbi ir tikuši atrādīti pasniedzējiem un novērtēti atzinīgi. Ar katru gadu audzēkņu radītās kolekcijas paliek arvien drosmīgākas un izteiksmīgākas. Jaunieši nebaidās riskēt un realizē savas idejas, izmantojot visdažādākās krāsu un materiālu kombinācijas.

 

 

Germans Gordejevs "Out of the System"

 

 

 

 


  Kolekcija "Out of the System" ir kā protests pret jebkura veida diskrimināciju. Tā nes sevī domu, ka cilvēkam ir jāļauj izskatīties atšķirīgāk, justies brīvam, neierobežotam un drošam. Diemžēl stereotipiskie sabiedrības standarti dažreiz sagrauj cilvēka identitāti. Nevajag baidīties būt atšķirīgam, jo katrā no mums dzīvo neierobežota un radoša personība. Kolekcijas galvenie iedvesmas avoti: Japāņu "dark harajuku" ielu mode un panku kultūra.


Modelis un stils: Germans Gordejevs
Foto: Kirils Gončarovs

 Laura Šapale "Sis Mulier"

 

 

 

 

  Šīs kolekcijas iedvesma bija apakšveļas un nakts tērpu modes attīstības vēsture. Sievietes pašas saviem spēkiem gan radīja, gan uzlaboja korsetes un krūšturus un pašas saviem spēkiem izcīnīja tiesības valkāt bikses. Ņemot vērā, ka modē atkārtojas, tapa nakts un mājas tērpu kolekcija, stilizējot un tehniski vienkāršojot šos izstrādājumus, lai būtu komfortabli to valkātājai. Kolekcijas mērķis ir veicināt sievišķīgumu modes industrijā, kurā šobrīd lielākoties valda "street fashion" koncepts.
Kolekcijas tapšanas process bija garš, bet patīkams. No visām idejām tika atrasti vislielākie 5 tērpu risinājumi ar pasniedzēju palīdzību.
Mans ieteikums nākamajiem Apģērbu dizaina absolventiem ir ieklausīties pasniedzēju viedokļos un ieteikumos, kā arī pievērst uzmanību profesionālajos priekšmetos, jo tie var palīdzēt kvalifikācijas darbā gan rakstiskajā daļā, gan praktiskajā.


Stils: Laura Šapale

Foto: Ralfs Cimermanis

 

Anna Baltuško "Technology & Humanity"

 

 

 

 

 

 

  Mūsdienās attīstība jaunajās tehnoloģijās sper lielu soli, tās attīstās ļoti ātri daudzās nozarēs, diemžēl lielākoties vardarbības nozarē: kariem; ieroču izgatavošanā; vīrusu izplatīšanā; utt.. Es vēlos nodot cilvēkiem svarīgu informāciju, ka jaunās tehnoloģijas ir jāizmanto cilvēces labā, nevis iznīcināšanā.
Iedvesmas avoti šajā kolekcijā man ir mūsdienu politiskās problēmas un valstu savstarpējs naids. Manā kolekcijā tērpi sastāv no divām daļām: trikotāžas piegulošs apģērbs, kurā tika iestrādāts pašas izveidots eksoskeletonu1 prints, kas parāda jauno tehnoloģiju attīstību; un tilla gaisīgais virsapģērbs, kas ievieš kolekcijā maiguma efektu, kurš parāda manu mērķi - mudināt cilvēkus izmantot jaunās tehnoloģijas cilvēces labā.

Anna Baltuško

 

 

 

Eiprila Andriane "Simple"

 

 

 

 

 

 

 

Loreta Rogule "The sign of pollution"

 

 

 

 

 

 

Sintija Lēvalde "Adventures"

 

 

 

 

 

 

 

 

Laura Ziediņa "Elivagar"