Videooperators

123

 

 

Mācību ilgums – 4 gadi pēc 9. klases
Stipendija  – līdz 150 Euro mēnesī
Dienesta viesnīca – 3 minūšu attālumā no tehnikuma

Profesionālie priekšmeti: Audiovizuālie mediji un tehnoloģijas, Fotogrāfija, Videomākslas pamati, Gaismošanas pamati, Režijas pamati, Scenogrāfija, Skaņas režija un mūzikas teorija, Audiovizuālā montāža, Audiovizuālā apstrāde, Kultūras vēsture, Mākslas stilu vēsture, Foto, kino, TV un video vēsture, Mākslas valodas pamati, Kompozīcija, Tehniskā grafika, Datorgrafika, Digitālā krāsu teorija. Tiek iegūtas prasmes darbam ar grafiskajiem redaktoriem: Adobe Premire, Adobe After Effect, Adobe Illustrator, Adobe Photoshop

Programmas priekšrocības: tehnikums nodrošina visu nepieciešamo tehnisko aprīkojumu, tajā skaitā foto un video aparatūru, kā arī video apstrādes programmatūru. RMMT ir sava filmēšanas studija un praktiskās apmācības notiek sadarbībā ar Latvijas televīzijas video operatoriem.

Absolvējot tehnikumu saņemsi: diplomu par profesionālo vidējo izglītību (vidējā izglītība – kārtojot visus Valsts centralizētos eksāmenus un profesijas) Starptautisko IES Sertifikātu.

Pēc tehnikuma absolvēšanas var mācīties: Latvijas Mākslas akadēmijā, Latvijas Kultūras akadēmijā, Latvijas Universitātē – jebkurā Latvijas augstskolā, kā arī citu valstu augstskolās – daudzi absolventi izmanto šo iespēju.

Ar tehnikumā iegūtajām zināšanām un diplomu: audiovizuālo darbu projektu veidošanā, darbojoties radošā komandā ar uzņemšanas grupu un veicot kvalitatīvu uzņemšanas objektu fiksāciju. Televīzijā,  kino, multimediju, video, animācijas un mājas lapu dizaina komercsabiedrībās, reklāmas aģentūrās, veicot video vizualizēšanas funkcijas. Video operators var būt citu speciālistu vadībā nodarbināta persona,  pašnodarbināta persona, kas veic individuālo komercdarbību.