NordPlus Junior projekts "Blacksmithing skills to Nordic levels"

1234

 

 

2015./2016. mācību gadā RMMT Metālmākslas specialitātes audzēkņi Agnese Jakobsone, Toms Celmiņš, Nauris Tomanovičs, Roberts Podgaiskis un pedagogs Guntis Jakubovskis piedalījās NordPlus Junior projektā „Blacksmithing skills to Nordic levels”. Projektu koordinēja Vana-Vigala Technical and Service School Igaunija, un projekta partneri bija Jyvaskylan Koulutuskuntayhtyma, Somija un RMMT, Latvija.
NordPlus projekts deva ieskatu 3 valstu - Latvijas, Igaunijas un Somijas metāla apstrādes koncepcijās, tehnoloģijās un darbības piemēros.


Somijas un Igaunijas skolu amatu apmācības metodoloģija vairāk balstīta uz seno kalšnas tradīciju apguvi. Studentus apmāca kalt sadzīves priekšmetus ar praktisku pielietojumu un funkcijām. Mūsu skolas apmācības mērķi un uzdevumi ir atšķirīgi. Studenti tiek apmācīti pasaules seno un moderno stilu izpratnē, to pielietojot
mūsdienīgu priekšmetu radīšanai.


Projekts sniedza iespēju iepazīties ar radniecīgām izglītības iestādēm Ziemeļvalstīs, darbnīcu tehnisko aprīkojumu, pielietotajiem materiāliem un darba paņēmieniem.
Viesojoties projekta dalībvalstīs, projekta dalībnieki devās ekskursijās uz nozīmīgākajiem kultūrvēsturiskajiem pieminekļiem, kā arī uz atzītu Metālmākslas meistaru darbnīcām.