Absolventi par pusgada mobilitāti Ungārijā!

12345

 

 

No oktobra līdz aprīlim absolventu mobilitāti Ungārijā  aizvadīja divas RMMT absolventes: Kate Kļaviņa (Mediju mākslas nodaļa) un Krista Paula Zaķe (Vides dizaina nodaļa).


Jaunietes savā mobilitātē devās ERASMUS+ projekta "IZZINĀT, PIEREDZĒT- PROFESIONĀLĀ IZAUGSME EIROPĀ" 2017-1-LV01-KA116-035366 ietvaros un bija pirmās no RMMT, kuras izmantoja šī projekta piedāvāto iespēju doties starptautiskā mobilitātē tikko, tehnikumu absolvējušiem. Mūsu absolventes Ungārijā uzņēma RMMT ilggadējais sadarbības partneris, organizācija WEXEdU.


Krista Paula Zaķe savu starptautisko mobilitāti pavadīja, sevi pilnveidojot uzņēmumā ‘’Este’r partners kft’’ un veica dažādus ar interjeru un arhitektūru saistītus uzdevumus.
Mobilitātes laikā Kate Kļaviņa (RMMT mediju nodaļas absolvente) savu profesionālo pilnveidi  kaldināja  divās reklāmas aģentūrās "Be Social" un "Cafe Communications", Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā. Vairāk par Kates profesionālo, ceļojumu un privāto izaicinājumu pieredzi variet lasīt viņas blogā: https://kateklavina.wordpress.com/


Absolventes par savu pieredzi:

Šis pusgads pavisam noteikti bija vērtīgākā pieredze, ko esmu ieguvusi, gan profesionālā, gan personiskā ziņā, atrodoties svešā valstī, kultūrā un starp cilvēkiem, kas nerunā tavā valodā, vari ne tikai iemācīties daudz jauna, bet arī atklāt, ka patiesībā spēj vairāk, nekā pats domā.


Ieguvu pieredzi strādājot. Iemācījos daudz jaunas lietas par reklāmas industriju un grafisko dizainu, kas pavisam noteikti ir labi pamati un neatsverama pieredze manai profesionālajai izaugsmei, kā arī ieguvu vērtīgus kontaktus un jaunus draugus, ar kuriem uzturu kontaktus arī pēc mobilitātes beigām. Ungāri ir ļoti atvērta un pozitīvi noskaņota tauta, tas noteikti ir tas, kas ļoti pietrūkst šeit, Latvijā. Pusgada laikā apskatīju ne tikai Ungāriju, bet arī tuvākās kaimiņvalstis Čehiju un Austriju.


Šo pieredzi pavisam noteikti neieteiktu laist garām nevienam, kam ir iespēja to izmantot, jo, ja man tāda būtu vēlreiz, es neapdomājoties atbildētu: ”Jā!”.  Pieredze un draugi, ko ieguvu izmantojot šo iespēju, pavisam noteikti nav izmērāma jebkādā mērvienībā. Grūtākā lieta šajā visā pavisam noteikti bija doties prom no Ungārijas, bet ticu, ka šīs noteikti nav skumjas beigas, bet iespēja atgriezties, zinot, ka Tevi gaida.

Kate Kļaviņa,
Absolvente
Mediju mākslas nodaļa
Savu darba dienu pārsvarā pavadīju mazā, jaunā uzņēmumā ‘’Este’r partners kft’’(Szentendrē, Ungārijā), kurā nodarbojas ar interjeru dizainu, arhitektūras un būvkonstrukcijas pakalpojumiem. Uzņēmums atrodas skaistā, atjaunotā 3 stāvu ēkā, kas ir pašas Ezsteres interjera dizaina darbs un mākslas galerija, studija vienlaikus. Tik lielisku atmosfēru un atsaucīgus kolēģus nebiju gaidījusi. Zinošu un kreativitātes bagātu darba vidi – “super”. Jutos tur kā mājās, ar visiem pasākumiem un semināriem, ballītēm un biroja izklaidēm.


Pat skats uz profesiju (interjera arhitekts) kā tādu, izmainījās un pat ļoti. Bija lieliska iespēja redzēt un piedalīties reālos projektos, satikties ar klientiem un saprast viņu vēlmes un orientēties, kā notiek pats process, ko skolā iemācīt nevar, respektīvi – tikšanās ar klientu, viņa vēlmju realizācija projektos.
Par ikdienas dzīvi ārpus darbavietas – “woou”, teikšu kā ir – es gribu atpakaļ un ļoti. Tik ļoti kolosāli cilvēki un pilsēta mani ir kā nobūrusi, nespēju pat nosēdēt visu dienu dzīvoklī – pat lietainās dienās vēlējos  iet, kaut pasēdēt kafejnīcā, jebkur un jebko padarīt. Par Budapeštas nakts dzīvi arī tagad varu tikai sapņot, jo ar Rīgu pat nevar salīdzināt.


Sapazīties ar vietējiem – tas bija mazliet grūtāk, kā ar citiem. Interesanti, bet vēl joprojām labus kontaktus uzturu ar jaunajiem draugiem no Vācijas, Spānijas, Dānijas un protams Ungārijas. Tas tikai liecina par to, ka jādodas atkal ciemos! Tik atvērti un smaidīgi cilvēki, izpalīdzīgi, kad to pat negaidi - tādi ir Ungāri. Kultūras atšķirību dēļ brīžam komunikācijā sanāca neveiklas, bet galu galā smieklīgas  situācijas.
Kopumā varu sacīt, ka noteikti, ja rodas iespēja doties un mācīties vai kaut kādā veidā pilnveidot sevi citā vidē – vajag izaicināt sevi un izkāpt no komforta zonas – izmantot iespēju apskatīt citu vidi, valsti, cilvēkus. Galvenais ir vēlme un pozitīva attieksme. Paldies par piedzīvojumu organizēšanu Erasmus+ programmā!

Krista Paula Zaķe,
Absolvente
Vides dizaina nodaļa