Apģērbu dizaina specialitātes audzēknes par mobilitāti Portugālē 2018!

12345

 

 

Četras, ceturtā kursa Apģērbu dizaina specialitātes audzēknes, Madara Patrīcija Āboliņa, Valērija Vaļējeva, Karlīna Rožkalne un Dana Ivanova, laika posmā no 15.04.-16.05.2018. bija devušās savā praksē uz Portugāli. Mobilitāte noritēja Erasmus+ projekta “IZZINĀT, PIEREDZĒT- PROFESIONĀLĀ IZAUGSME EIROPĀ” 2017-1-LV01-KA116-035366 ietvaros.

Mobilitātes laikā jaunietes uzņēma ilggadējs RMMT sadarbības partneris “Escola de Moda GUDI”. Mūsu audzēknes savas prakses aizvadīja trīs dažādos, ar šūšanu un apģērbu dizainu saistītos uzņēmumos, ateljē pie modes māksliniekiem: Atelier - Lilina Gonçalves, Atelier HOPE SHALOM, EXCLUSIVÍNDIGO. Katra uzņēmuma specializācija atšķīrās, tāpēc arī jauniešu pienākumos ietilpa dažādi praktiski darbi savai profesionālajai pilnveidei - sākot no pērlīšu piešūšanas līdz vakartērpu un korsešu izgatavošanai.

No prakses brīvo laiku un nedēļas nogales mūsu skolas audzēknes izmantoja, lai ceļotu pa Portugāli, iepazītos ar Portugāles kultūru, apskatītu nozīmīgākos kultūrvēsturiskas nozīmes objektus, kā arī apmeklētu dažādas izstādes.


Vairāk par pašu mobilitāti mūsu skolas audzēknes:

“Viena no vislieliskākajām iespējām ir gūt pieredzi savā profesijā, dzīvojot un strādājot citā valstī.
Portugāle ir šarmanta, mierīga, skaista valsts, kas ir ļoti bagāta ar dažādām tradīcijām, skaistām vietām, garšīgiem ēdieniem un ļoti laipniem cilvēkiem.
Dzīvojām Portugāles ziemeļos, mazā pilsētiņā, kas laika gaitā kļuva kā otrās mājas – Guimaraes. Trīsdesmit divu dienu laikā paspējām apskatīt pasakaini skaistas vietas, izpētījām savu pilsētiņu līdz pēdējam sīkumam, izbaudījām tradicionālo virtuvi un paspējām sadraudzēties ar vietējiem iedzīvotājiem. Iespaidīgākais un aizrautīgākais bija brauciens uz Lisabonu-Portugāles galvaspilsētu, kuras iedzīvotāju daudzums pārsniedz mūsu Latvijas iedzīvotāju skaitu.
Runājot par praksi,man bija iespēja strādāt ar Portugāļu modes dizaineri Rafaelu. Darba kolektīvs bija vislabākais, nemaz nerunājot par iespēju apmeklēt modes skati, kurp devāmies kopā ar pašu Rafaelu.
Ja man jautātu, vai vēlos atgriezties, mana atbilde būtu-viennozīmīgi, jā! Iesaku izmantot šādas iespējas, ko piedāvā Erasmus projekti, jo ieguvējs būsi TU un tava nākotne.”


Dana Ivanova
TA-41“Esmu pateicīga, ka man bija iespēja doties šajā projektā uz Portugāli, jo viss, kas tika iegūts šī mēneša laikā, paliks manā atmiņā  uz mūžu. Manuprāt, man bija paveicies ar prakses vietu kur strādāju, jo neskatoties uz veiktajiem darbiem, man likās ļoti vērtīga komunikācija ar vadītāju. Prakses laikā man šķita, ka laiks, lai iegūtu jaunas iemaņas bija par maz, bet nostiprināt esošās zināšanas arī nenāca par sliktu.
Mums bija ļoti paveicies ar dzīvesvietu, mēs dzīvojām nelielā pilsētā – Guimaraes, tā bija maza, bet toties ļoti skaista ar saviem vēsturiskajiem objektiem un neaprakstāmo dabu.
Šī mēneša laikā man bija iespēja apskatīt Guimaraes, Porto, Bragas, kā arī galvaspilsētas Lisabonas vērtīgos apskates punktus. Iepazinu Portugāles kultūru, tradicionālos ēdienus un nesteidzīgo dzīvesveidu.
Šī bija lieliska iespēja, lai pierādītu savas komunikācijas spējas un savas iepriekš iegūtās zināšanas specialitātē. Manuprat, šī ir fantastiska pieredze ikvienam un es to novēlu izbaudīt ikkatram!”

 

Valērija Vaļējeva
TA-41“Brauciens uz Portugāli ir bijis piedzīvojumiem bagāts. Ļoti patīkami pārsteidza cilvēku draudzīgums un atvērtība.
Darba vieta bija fantastiska. Lai gan stilistikas ziņā Rafaela darbi ļoti atšķīrās no tiem, kuri parasti "iet pie sirds", bija ļoti, ļoti interesanti redzēt krāšņo kleitu tapšanas procesu - sākot no korsetes veidošanas, līdz kristālu piestiprināšanai pie svārkiem. Ļoti patika tas, ka izrādītā iniciatīva un vēlme strādāt ļoti ātri tika pamanīta un novērtēta un jau pēc pirmās nedēļas tika uzticēti atbildīgi uzdevumi, piemēram, paralēli strādājot pie jaunās kolekcijas bija iespēja šūt pašai savu korseti, kuras konstrukcija arī bija pašas veidota.
Arī laikapstākļi ļoti lutināja visa mēneša garumā, tāpēc brīvdienās daudz ceļojām gan uz tuvākām, gan tālākām pilsētām. Visvairāk atmiņā palicis ceļojums uz Porto, kas ir Portugāles otra lielākā pilsēta, jo, lai gan pilsēta ir milzīga, tā ir mājīga un ēdiena ziņā, kas nav mazsvarīgi, visdaudzveidīgākā. Viennozīmīgi vēlos atgriezties!”

 

Karlīna Rožkalne
TA-41


“Dzīvoju Portugāles pilsētā Gimaraešā. Pilsētiņa bija ļoti skaista, gluži kā mūsu Vecrīga.
Mana prakses vieta atradās citā pilsētā Fafē. Strādāju pie dizainera Migela viņa mājā kopā ar vienu šuvēju Karīnu. Vienīgās problēmas sagādāja komunikācija, jo reti kurš saprata angļu valodu.
Katru brīvo brīdi devos apskatīt skaisto Portugāli. Pirmajā nedēļā biju Porto, tad biju Fafē, kur apskatījos centru un parku “calvary garden”, biju peldvietā “barragem de queimadela”, aizbraucu uz Vila do Conde, kur biju pie okeāna. Lisabonā, kur izstaigāju ar kājām centru un vietas ap to, apmeklēju dažādas tūristu apskates vietas. Biju ļoti skaistā vietā pie ūdens Póvoa de Lanhoso. Garām braucot bijām Pinheiro, Caldelas. Izstaigāju visu Guimaraes pilsētiņu. Biju Espinho, no kurienes pavērās plašs skats uz Bragu.
Viennozīmīgi esmu laimīga par šo iespēju doties uz Portugāli, tur mani pārņēma neaizmirstamas emocijas un man būs pasakainas atmiņas par šo skaisto vietu!”

 

Madara Āboliņa
TA-41