Absolventu mobilitāte Itālijā!

12345

 

 

No savas, sešu mēnešu ilgās, mobilitātes Itālijā ir atgriezušās RMMT apģērbu dizaina specialitātes absolventes Paula Elvīra Miķelsone un Vlada Kovaļa. Abas jaunietes izmantoja iespēju piedalīties Erasmus+ projektā “IZZINĀT, PIEREDZĒT- PROFESIONĀLĀ IZAUGSME EIROPĀ” 2017-1-LV01-KA116-035366.


Savu mobilitāti, kas sākās 2017.g. oktobrī un noslēdzās 2018.g. aprīlī, meitenes aizvadīja Itālijas pilsētā Brescia. Mūsu skolas absolventes uzņēma RMMT sadarbības partneris, organizācija “TEMPO LIBERO”. Paula savu apģērbu dizaina specialitātes pieredzi un aksesuāru veidošanas māku kaldināja uzņēmumā “CE L`HO SOLO IO”, turpretī Vlada sevi pilnveidoja kāzu salonā “ATELIER 25”.


No darba brīvajā laikā mūsu absolventes izmantoja iespēju ceļot pa Itāliju, aplūkot nozīmīgākās kultūrvēsturiskās vietas un nozīmīgākās Ziemeļitālijas mākslas pilsētas. Pusgada laikā meitenes iepazina arī Itālijas kultūru, pavārmākslu un, neapšaubāmi, pilnveidoja itāļu valodas lietošanas prasmi.

 Vairāk par savu pieredzi pašas absolventes:“Grūti vārdiem aprakstīt visu pieredzēto, jo emociju ir daudz. Varu teikt to, ka šī bija labākā manas dzīves izvēle. Strādāju fantastiskā uzņēmumā ar super radošiem un pozitīviem cilvēkiem. Darbs bija interesants un nemaz nebija sajūta kā darbā. Sadraudzējos ar savu priekšnieci un kolēģiem tik ļoti, ka mūsu draudzība turpināsies vēl ilgi.


Brīvajā laikā daudz ceļoju. Pabiju daudz skaistās vietās - Venēcijā, Milānā, Veronā, Pizā, Florencē, Padovā, San Miniato, Gardas un Izeo ezeros, kalnos un vēl daudz kur citur.


 Ieguvu daudz jaunus draugus, iemācījos runāt itāļu valodā, gatavot itāļu ēdienus un domāt kā itāliete. Pieņēmu šo kultūru kā savējo un iemācījos daudz jauna. Šie bija burvīgi seši mēneši, par kuriem varu teikt visu to labāko. Tiem, kuri šaubās vai izmantot šo iespēju vai ne, es varu droši teikt - brauc! Ņem šo iespēju kamēr var!”

Paula Elvīra Miķelsone,
RMMT apģērbu dizaina specialitātes absolvente“Strādāju kāzu salonā  “Atelier25”. Tas atrodas pašā Brešas centra vidū, uz ļoti skaistas ielas, kura ir pilna ar dažādiem modes veikaliem. Liekot roku uz sirds, nevaru pateikt nevienu sliktu vārdu par manu darbavietu un priekšnieci. Mēs strādājām divatā un atradām ļoti labu kopīgo valodu. Es, kurai patīk strādāt patstāvīgi un viņa, kuru pilnīgi apmierināja mans darba veids. Pēc kāda laika mēs sākam saprast viena otru no pusvārda. Nevaru pārskaitīt savus pienākumus salonā, mans darbs bija pielāgoties situācijai. Šūt kāzu kleitas un vakarkleitas, taisīt piegrieztnes, zīmēt modes ilustrācijas, iepirkt nepieciešamos materiālus, piedalīties laikošanās, izdomāt jaunus modeļus un daudz kas cits. Nevaru pateikt, ka tā bija paša vieglākā prakse, bet, ņemot vērā, cik, tas viss bija interesenti, katru rītu gribējās doties uz darbu. 


Par brīvo laiku un ceļojumiem var stāstīt bezgalīgi. Kad tu dzīvo brīnumzemes pašā vidū, loti grūti atrast vietu skumjām un bēdām. Gandrīz katras brīvdienas tika pavadītas citās vietās –Milanā, Venēcijā, Veronā, pat Florencē un Romā. Viss skaistais atrodas izstieptas rokas attālumā. Pa šo laiku izdevās apmeklēt ap divdesmit pilsētu (Milana, Verona, Bergamo, Desenzano, Sirmione, Peschiera, Bardolino, Garda, Iseo, Venezia, Padova, Treviso, Mantova, Cremona, Bologna, Firenze, Roma, Como, Parma, Trento, Vicenza...)un muzeju ar nozīmīgiem, kultūrvēsturiskiem objektiem.


Šāda mēroga pieredze nav spējusi atstāt mani bez izmaiņām. Pilnīgi viss apkārt man bijis jauns un ari brīnišķīgs: jauni cilvēki, mentalitāte, pieradumi, profesionālas zināšanas. Es sāku skatīties uz dzīvi no citas puses - svaigas un atjaunotas. Ir mainījies mans domāšanas veids. Esmu mainījusies!
 Pateikt paldies ir pats mazākais, ko varu teikt par tādu dāvanu! Paldies manai brīnišķīgajai skolai, prakses darbavietai, Itālijai un daudziem, daudziem cilvēkiem!

Vlada Kovaļa
RMMT tekstila un apģērbu dizaina nodaļas absolvente