Koka mākslas nodaļas audzēkņu mobilitāte SKOTIJĀ!

12345

 

 

Koka mākslas nodaļas audzēkņu mobilitāte SKOTIJĀ.

 

2018.gada Zinību dienā jeb 1.septembrī Latvijā atgriezās RMMT stila mēbeļu modelētāju specialitātes audzēkņi: Emīls Jānis Lapsa, Dāvis Riekstiņš, Valters Jermaks un Alvis Mārtiņš Pivars. Šie jaunieši divus mēnešus(30.06.-31.08.2018) pavadīja Apvientās Karalistes, Skotijas pilsētā Arberdīnā “Armands Balams Joinery” uzņēmumā. Šis uzņēmums ir ilggadējs RMMT sadarbības partneris. Jauniešus pirmajā nedēļā pavadīja RMMT personāls, pedagoģes Andžella Kristovska un Edīte Bērziņa.

Mobilitātes laikā audzēkņi pilnveidoja savas profesionālās iemaņas specialitātē, aplūkoja nozīmīgākās kultūrvēsturiskās vietas Skotijā, kā arī pilnveidoja savas personiskās kvalitātes. Pedagogi veica uzņēmuma izpēti, intervēja personālu, palīdzēja audzēkņiem iejusties jaunajā vidē, kā arī aplūkoja būtiskākos Skotijas apskates objektus.

Šī iespēja RMMT pārstāvjiem tika nodrošināta ERASMUS+ KA116 projekta "IZZINĀT, PIEREDZĒT- PROFESIONĀLĀ IZAUGSME EIROPĀ" 2017-1-LV01-KA116-035366 ietvaros. 

 

RMMT audzēkņi par savu mobilitāti saka tā:

 

“Piedalīšanās ERASMUS + mobilitātē man sniedza iespēju iepazīt Skotiju. Uzņēmuma “Estate Joinery” īpašnieks mūs  iepazīstināja ar tās vēsturi un nozīmīgākajām vietām, objektiem. Pabijām Edinburgā, pie Lohnesa ezera, Dunnottar pilī, Stonehaven, Aberdīnē, Westhilā, Newtonhill, Dundee, Perth, Inverness pilsētās. Arhitektūrā pārsvarā izmantots akmens, ēkas masīvas, iespaidīgas. Daba skaista, kalnains reljefs.

Divu mēnešu laikā apguvu dažādas prasmes demontāžas darbos, ēku siltināšanas procesos, koka pirmapstrādē, mēbeļu montāžā, uzkopšanas darbos. 

Mobilitātes laikā apmeklēju arī Angliju, kur bija jāveic mēbeļu uzstādīšana bērnu istabā un kāpņu telpā. Pabiju Brighton apkaimē, Midhurst, Petworth pilsētās. Cilvēki draudzīgāki, laipnāki, arī aika apstākļi tur bija siltāki nekā Skotijā.

Diemžēl, man neizdevās uzlabot savas angļu valodas prasmes, jo skotu dialekts ir ļoti īpatnējs un darba valoda pārsvarā bija latviešu. Darba kolektīvs draudzīgs un atsaucīgs, sastapu arī RMMT absolventus.

Man paveicās, jo šī vasara arī Skotijā bija silta un lija maz.Es ieteiktu arī citiem izmantot šādas iespējas, jo tā ir vērtīga pieredze gan profesionālajā, gan cilvēciskajā līmenī.”

 

Emīls Jānis Lapsa KK-32

 

“Mobilitātes laikā es veicu dažādu ēku un mēbeļu atjaunošanu. Prakses pašā sākumā es atjaunoju vecu skapi.Sanāca pabūt ļoti interesantā objektā. Tā bija  mednieku māja kalnos. Tas bija lieliski!

Paralēli, es strādāju galdniecības darbvietā un veicu dažus darba uzdevumus.

Nākamā lielākā un vissvarīgākā lieta bija ceļojums uz Angliju ar firmas priekšnieku Armandu un firmas oficiālo strādnieku Mārtiņu, kurš ir jauks cilvēks. Anglijā mēs sākām mēbeļu uzstādīšanu vienā mājā, tur mēs pavadījām sešas nedēļas, veicot savu darbu. Pēc tam mēs pārcēlāmies uz nākamo objektu, kurš bija kāda bagāta vīra īpašums, tur mēs restaurējām  āra un iekštelpu mēbeles.

Starp citu, mēs devāmies nedēļas braucienā pa Skotiju, lai iegūtu jauku iespaidu par valsti.

Šajā mobilitātes periodā es ļoti daudz iemācījos. Es uzzināju to, kā veikt dažādus darba uzdevumus jebkurā laikā un ar jebkādiem nosacījumiem.”

 

Dāvis Riekstiņš KK-22

 

“Šajos divos mēnešos Skotijā sanāca gan pastrādāt , gan apskatīt pašu Skotiju. Ieguvu ļoti labu darba pieredzi savā profesijā un  uzlaboju savas valodas prasmes. Strādājām uzņēmumā, kurā visi bija atsaucīgi un prata palīdzēt. Mēs četri, RMMT audzēkņi, tikām bieži sadalīti divās grupās un devāmies uz dažādiem objektiem, kuros mēs veicām dažādus darbus. Piemēram, jaucām laminātu, demontējām reģipša sienas, apšuvām māju ar pusspundes dēļiem, siltinājām mājas  un skrūvējām reģipsi klāt pie sienām. Darbi bija dažādi,  daži saistīti ar profesiju,  kā arī sanāca iemācīties daudz ko no celtniecības. 

Kopumā šie divi mēneši paskrēja ātri, jo savā starpā sadraudzējāmies un cītīgi strādājām. Apceļojām pašu Skotiju, bijām Edinburgas pilī un vecpilsētā,  Lohnesē Dunnottar pilī, Stonehaven ostā, Invernesas pilī. Šī tiešām bija lieliska iespēja apskatīt Skotiju un apskatīties kā ir strādāt ārpus Latvijas.”

 

Valters Jermaks KK-31 

 

 

“Vasarā, pēc treša kursa, uz diviem mēnešiem biju praksē Skotijā. Dzīvoju netālu no Aberdīnes, nelielā namiņā. Prakse notika dažādos objektos. Galvenokārt strādājām celtniecībā, darbi parsti bija saistīti ar koku. Mainijām koka paneļu uz sienām, griestiem, atjaunojām koka fasādes. Firmā visi darbinieki ir no Latvijas un daļa no tiem ir mūsu skolas absolventi. 

Pirmajā nedēļā, tika dota lieliska iespēja apskatīt Skotijas dabu, Edinburgas pili, Lohnesu un tās briesmoni, dažādas baznīcas un to interjeru. Ieteiktu doties praksē, jo ieguvu iespēju gan apskatīt Skotiju, gan ieguvu darba pieredzi, kas, visticamāk, noderēs turpmāk. Ļoti priecājos par man doto iesēju.”

 

Alvis Mārtiņš Pivars KK-31