RMMT audzēkņu dalība Erasmus+ mobilitātē Itālijā

12345

 

 

 

RMMT audzēkņu  dalība Erasmus+ mobilitātē Itālijā


RMMT audzēkņi Karina Papadija( TA31), Artūrs Zvaigzne(TA31), Vita Marija Rendeniece (VI31), Līga Vētra (VI31), Gustavs Podnieks (KM21) un Endijs Jackevičs (KM21) laika posmā no 26.05.- 26.06.2018. devās savā Erasmus+ apmaiņas programmā uz Itālijas pilsētu Brescia. Tur mūsu audzēkņus un divus mūsu tehnikuma pedagogus, Irēnu Reimati un Annu Apsīti, uzņēma RMMT sadarbības partneris organizācija “TEMPO LIBERO”.
Mobilitātes laikā jaunieši devās uz savām specialitātēm atbilstošām prakses vietām: “ATELIER25”, “FABRIQUE HANDMADE”, “VIEMME61”, “SPAZZINI SRL” un “FRANCINELLI”. Mobilitātes pirmajās dienās jaunieši, kopā ar pedagogiem, apmeklēja Milānu un tās kultūrvēsturiski nozīmīgākās vietas. Pedagogi Itālijā pavadīja vienu nedēļu, kuras laikā palīdzēja mūsu jauniešiem iejusties jaunajā darba un dzīves vidē, apmeklēja uzņēmumus, kā arī pilnveidoja savas profesionālās iemaņas.
Šī iespēja tika rasta un nodrošināta ERASMUS+ KA116 projekta "IZZINĀT, PIEREDZĒT- PROFESIONĀLĀ IZAUGSME EIROPĀ" 2017-1-LV01-KA116-035366 ietvaros.

Audzēkņi par savu Erasmus+ mobilitāti saka tā:


“Domāju, ka šī bija lieliska iespēja iegūt jaunu pieredzi un draugus, kā arī pārbaudīt un pašam sev pierādīt spējas savā profesijā.
Es strādāju nelielā uzņēmumā “Spazzini SRL” nedaudz ārpus Brešas, Itālijā. Bija jāceļās diezgan agri, lai paspētu uz darbu, bet par laimi darba vieta bija tuvu metro stacijai. Strādājot darīju kaut ko līdzīgu kā skolā, piemēram, metināju, slīpēju, urbu caurumus, locīju un izgatavoju dažādas detaļas, tikai mazākos apjomos un vienkāršāk. Es teiktu, ka grūtākais bija saprasties ar priekšnieku, jo viņš nesaprata angļu valodu un es nesapratu itāļu valodu.
Brīvdienās nedaudz paceļoju, uzkāpu kalnos tur pat Brešā un biju uz Gardas ezeru, arī apskatīju pilsētu un nobaudīju dažādus itāļu ēdienus, piemēram, picu, pastu, un lazanju un arī pagaršoju dželato.
Kopumā teiktu, ka šī bija laba pieredze un, ja ir iespēja, noteikti iesaku piedalīties šādos projektos.”


Endijs Jackevičs KM-21

“ Mana prakses vieta(Itālijā, Brešā) atradās aptuveni 15 kilometru atālumā no mūsu dzīvesvietas, bet uz praksi nokļūt bija ļoti viegli, jo es braucu ar metro. Praksē ieguvu labu pieredzi montāžas darbos un industriālo izstrādājumu izgatavošanā. Priekšniekam patika mana atieksme pret darbu un viņš mani uzaicināja vakariņās ar viņa ģimeni. Vakariņas pavadījām ļoti jaukā atmosfērā Gardas ezera krastā.
Gardas ezers ir brīnisķīga vieta, kur mēs ar Endiju pavadījām gandrīz katras brīvdienas. Es, Endijs Vita un Līga kāpām kalnos, kur redzējām fantastiskus dabas skatus.
Šī mobilitāte man deva iespēju doties uz Itāliju un strādāt tur savā profesijā, es ieguvu jaunus draugus, un es noteikti vēlos vēl atgriesties Itālijā.”


Gustavs Podnieks KM-21

“Itālija ir ļoti skaista mīlestības zeme ar bagātu kultūru un draudzīgiem cilvēkiem. Man bija  liels prieks stradāt Brešas centrā kāzu salonā “Atelier25" un iegūt lielisku pieredzi, izbaudot itāļu dzīvesveidu. Darbs salonā bija interesants, radošs un produktīvs. Sakumā bija mazliet grūti strādāt ar audumiem, kuriem nestrādāju agrāk, bet pēc dažām dienām es iemācījos un viss gāja labi. Sadraudzējos ar savu fantastisko priekšnieci, kā arī ar pozitīviem un izpalīdzīgiem kolēģiem.
Es paspēju pabūt Milānā, Veronā, Bergamo, Como, Gardā, Gardaland Parkā, Leko, Komo, Varennā. Itālijas zeme ir milzīga un nav iespējams visu apmklēt vienā reizē, bet tagad esmu motivēta mācīties vēl centīgāk, lai tur atgrieztos.
Emociju ir daudz, viss, kas bija piedzīvots un iemācīts gan profesionālā, gan sadzīves ziņā mobilitātes laikā, paliks atmiņā uz visu mūžu.
Itālija uzdāvināja man ne tikai neaizmirstamo pieredzi, bet arī savu mīlestību! Milzīgs Paldies!”


Karina Papadija TA31

“Šī gada 26. maijā devos mēnesi garā praksē uz Itālijas pilsētu Brescia. Pirmās divas dienas pavadīju Milānā, tad devos uz Brešu.
Prakses vieta man bija nelielā uzņēmumā “Fabrique Handmade”. Manos darba pienākumos ietilpa audumu griešana un apģērbu šūšana, ko pēc tam viņi pārdeva savā veikaliņā. Apģērbs, kas bija jāšuj, bija daļēji bohēmiskā stila. Šūšana “Fabrique Handmade” uzņēmumā nebija vienīgais ko darīju mobilitātes laikā. Pateicoties Erasmus+ dotajai iespējai un milzīgajam atbalstam, varēju brīvajā laikā izpētīt pašu pilsētiņu, kultūru, iepazīt cilvēkus un nogaršot Itālijas tradicionālos ēdienus. Brīvdienās devos ārpus Brešas pilsētas. Pirmo apmeklēju Gardas ezeru. Protams, biju arī uz Venēciju, kur visas dienas garumā spēju izstaigāt vecpilsētu, un izbaudīt gandrīz visu, ko spēj sniegt šī pilsēta.
    Kopumā ši bija vienreizēja iespēja, ko, ja ir iespēja, vajag izmantot. Šī mēneša laikā biju spējīgs gan darba vietā pilveidot savas prasmes, apceļot valsti, gan izbaudīt Itālijas šarmu, kultūru, vēsturi, viesmīlību un garšas.”


Artūrs Zvaigzne TA31

“Sākot praksi Itālijā, nešķita, ka būs viegli pierast pie vides un nepavisam nelikās ka laiks paskries ātri, kā mums to teica. Pirmās dienas mēs pavadījām Milānā, aplūkojām galvenos apskates objektus: Milānas pili un katedrāli, kā arī dabas muzeju. Milānā sākās piedzīvojumi, izīrējām velosipēdus, devāmies visur kur sirds kāro.
Pēc pāris dienām braucām uz Brešu. Brīvajā laikā Brešā aplūkojām pili, vairākus tempļus un bijām fantastiskā pastaigā kalnos. Centāmies iegūt draugus, kas arī mums izdevās. Iepazīstoties tuvāk ar šiem cilvēkuiem, mēs devāmies kopīgos izbraucienos, piemēram,  Iseo salu. 
 Darba vieta bija ļoti mājīga un cilvēki ļoti draudzīgi, saprotoši. Prakses vietā deva daudz, dažādus un lietderīgus padomus. Nebija neviena diena kad mēs nebūtu smējušās, katrs centās kādu joku pateikt. Kolēģi mums sākā mācīt dažādus vārdus Itāļu valodā. Prakses laikā varēja sev pilnveidot un pierādīt savas spējas komunikācijā, kā arī praktiskos darbos. Šī bija neaizmirstama prakse!”


Vita Marija Rendeniece VI31

“Manuprāt, vislielākais gandarījums šajā mobilitātē ir par to, ka paspēts izdarīt maksimāli daudz un tik cik bija iespējams. Tika apmeklēti gan pasākumi, kuri bija pieprasīti vietējo vidū, gan muzeji un apskates objekti; strādāts savu profesiju darba vietās, kur iegūta neaizmirstama pieredze profesionālā un ne tikai profesionālā ziņā; iepazīti vietējie iedzīvotāji un izbaudīta kultūra.
Mobilitāte Itālijā man bija īsts dzīves baudījums, jo iepriekš nekas tāds nebija pieredzēts. Izbaudīju katru notikumu un izmantoju katru iespēju iepazīt cilvēkus, ēdienkartes (arī ēdienus), apskates vietas un valodu. Esmu apsolījusi sev, ka noteikti tur vēl atgriezīšos.
 Galvenokārt, jāpasakās skolotājiem, kuri snieguši savu pieredzi un zināšanas, lai būtu iespēja tās parādīt tālāk starptautiskā vidē. Tā ir neizsakāmi lieliska pieredze izaugsmei un sevis pilnveidošanai.”


Līga Vētra VI31