Mobilitāte Čehijā

12345

 

Mobilitāte Čehijā

 

Aprīļa mēnesī, divu nedēļu ilgā laika posmā 07.04.-22.04.2018, Erasmus+ mobilitātē uz Čehiju devās seši RMMT Mediju mākslas nodaļas audzēkņi un divi pedagogi. RMMT pārstāvji devās uz Čehijas galvespilsētu Prāgu, kur atrodas reklāmas un mākslas skola MICHAEL. Šajā izglītības iestādē mūsu jaunieši: Krista Ambaine (MF-51), Annija Meikšāne (MF-51), Linda Kalvāne (MF-51) un Kristers Gontarevs (MO-21), Mārtiņš Šteinbergs (MO-21), Dainis Balodis (MO-21) aizvadīja savu praksi un kopā ar pedagogiem: Agnesi Ivani un Hariju Liepiņu profesionāli pilnveidojās specialitātē.

Kamēr RMMT jaunieši iepazina MICHAEL skolu un veica mācību uzdevumus, tikmēr mūsu pedagogi cītīgi strādāja, iepazina apmācību sistēmu, izglītības programmas, inovatīvas mācību metodes skolā un kopīgi ar čehu kolēģiem veica darbu atlasi izstādei “SKATIENS NO PRĀGAS”. Šī foto izstāde, pateicoties Harijam Liepiņam un Agnesei Ivanei, tika atvesta uz Latviju un maijā bija aplūkojama RMMT telpās.

Iespēja, doties mobilitātē, tika nodrošināta ar ERASMUS+ KA116 projekta "IZZINĀT, PIEREDZĒT- PROFESIONĀLĀ IZAUGSME EIROPĀ" 2017-1-LV01-KA116-035366 finansiālu atbalstu.

 

 

RMMT audzēkņi dalās pieredzē par savu mobilitāti:

 

“Priecājos par lieliskajām divām nedēļām, kuru laikā bija iespēja iepazīt jaunus apvāršņus un gūt vērtīgas pieredzes. Laikā, ko pavadījām Prāgā, iejutāmies skolas MICHAEL vidē, veicām praktiskus, ar fotogrāfiju saistītus uzdevumus, iepazinām skolas pedagogus un audzēkņus. Ārpus skolas, devāmies foto ekspedīcijās pa pilsētu, apmeklējām dažādus muzejus un izstādes. Brīvajās dienās devāmies uz dabas parkiem, kalniem, kur baudījām lieliskus skatus. 

Kopumā projekta laiks paskrēja ātri, jo dienas bija piesātināts dažādām aktivitātēm, taču noteikti paliks atmiņā, kā lieliska pieredze. Viennozīmīgi iesaku "iespringt" un izmantot skolas piedāvāto iespēju piedalīties šajā projektā!”

Linda Kalvāne MF-51

 

 

“Erasmus+ apmaiņas praksē Čehjā sanāca daudz, ko pieredzēt un redzēt, darīt un apskatīt, kā arī apgūt un iegūt.

Sākumā tiku iepazīstināts ar Prāgas centru un Čehijas televīzijas ēku, kā arī ar privāto augstskolu (Vysoká škola kreativní komunikace), kurā ir iespēja apgūt līdzīgas mediju specialitātes, kā mūsu skolā. Neizpalika daudzu interesantu muzeju un izstāžu apmeklējumi, kuri bija kā sastāvdaļa gandrīz katrai dienai Prāgā. No redzētā guvu jaunu,  interesantu un noderīgu informāciju, kuru varēju izmantot gan uzreiz - mobilitātes laikā, gan arī atgriežoties Latvijā. Līdz šim Prāgu biju redzējis tikai papīrā iespiestu vai uz plakana ekrāna, tāpēc redzēt to citā skatījumā, jeb dzīvajā, bija labāk nekā cerēts.

Skolā MICHAEL darbojos jaunā vidē un ar jauniem skolotājiem, kuri ir saistīti ar manu specialitāti- videooperators. Secināju, ka tā ir vērtīga pieredze, kura noderētu daudziem, kas vēlas apgūt iecerēto. Jauna vide un cilvēki veicina skatīties uz lietām citādi, tā arī rodas jauns skatījums, idejas un risinājumi.

Tik piesātināts Erasmus+, manuprāt, ir ne tikai piemērs, bet arī motivācija citiem. Tāpēc katram iesaku darīt visu iespējamo, lai gūtu šādu iespēju- piedalīties Erasmus+ programmas projektos!’’

Kristers Gontarevs MO-21

 

 

“Man bija dota lieliska iespēja doties uz skolu MICHAEL, kas atrodas Čehijā. Tas bija lielisks veids, kā  gūt jaunu pieredzi savā profesijā, izzināt citas valsts kultūru un labi pavadīt laiku. Bija interesanti uzzināt kā mācības notiek čehu skolā, iepazīties ar skolas audzēkņiem un pasniedzējiem. Mums bija dots uzdevums izveidot savu fotogrāfiju sēriju par Prāgu, kuru mēs arī prezentējām čehu audzēkņiem un skolotājiem. Bija iespēja arī aplūkot viņu darbus, kuri bija iespaidīgi un interesanti. 

Pavadot laiku Čehijā, es uzlaboju savas angļu valodas prasmes, ieguvu jaunas zināšanas darbojoties ar dažādām datorprogrammām, iemācījos sadarboties, strādāt komandā un adaptēties jaunā vidē. Šis brauciens noteikti paliks atmiņā arī ar pavadīto laiku pie dabas un Čehijas skaistajiem kalniem. Kopumā esmu ļoti apmierināta, ka man bija iespēja aizbraukt mobilitātē. Iesaku arī citiem doties šāda veida braucienos, jo tā ir lieliska iespēja gūt jaunu pieredzi.

Annija Meikšāne MF-51

 

 

“Man personīgi ļoti patika ši iespēja aizbraukt uz citu skolu, kura ir līdzīga RMMT, un redzēt, kā viņi mācas un kā tiek vadītas stundas viņu skolā. Patika ka bija pietiekami daudz brīva laika un bija iespēja redzēt Prāgu un uzzināt vairāk par tās kultūru. Apskatījām arī vairākus kalnus un pilsdrupas Čehijas, Polijas un Vācijas apkārtnēs. Dzīvošana Prāga bija ļoti izdevīga priekš mums, jo autobuss un metro bija ļoti tuvu kopmītnēm kurās mēs dzīvojām, kuras starp citu, bija ļoti labā stāvoklī. 

Erasmus+ projekta laikā man ir uzlabojusies angļu valodas runas prasme,kā arī saziņas māka ar citiem cilvēkiem. Man ir uzlabojusies pārliecība pašam par sevi brīžos kad jāaizstāv savs viedoklis. Ieteiktu ikvienam pieņemt šāda veida iespēju, jo tas ir tā vērts.”

Dainis Balodis MO-21

 

 

“Katru dienu rīti mums iesākās salīdzinoši agri, sākām ar to, ka devāmies uz skolu, kur noskaidrojām dienas plānu. Projekta laikā apmeklējām Museu(p)m Josef Koudelka, lai aplūkotu slavenā fotogrāfa Josefa Kodelka foto izstādi. Vakaros - brīvajā laikā pilnveidojām mūsu topogrāfiskās prasmes Prāgā, staigājot pa pilsētu un izbaudot siltos vakarus.Katras dienas noslēgumā kopmītnēs izvērtējām uzņemtās fotogrāfijas un pārrunājam ar skolotāju galvenās kļūdas un panākumus. 

Cilvēki, kas mūs uzņēma, bija ļoti atsaucīgi un izpalīdzīgi, kā arī dalījās ar savu pieredzi.

Šis projekts sniedza iespēju iepazīt Čehijas vēsturi un kultūru, apgūt jaunas prasmes izvēlētajā profesijā, izvērtēt apmācības sistēmas līmeni un salīdzināt ar savējo.Es noteikti vēlētos tur atgriezties!”

Mārtiņš Šteinbergs MO-21

 

“Praksē Čehijā, Prāgā bija lieliska iespēja gūt jaunu pieredzi un redzēt, kā mācību process notiek citur, šajā gadījumā - Michael skolā. Divu nedēļu laikā, ko pavadījām Erasmus+ apmaiņas programmā, apmeklējām skolu un devāmies ekskursijās pa pilsētu, fotogrāfējām un veidojām savas foto sērijas, apguvām jaunas lietas fotogrāfijas apstrādē. Skolotāji un citi sastaptie cilvēki bija atsaucīgi un laipni. Visvairāk palikusi atmiņā salīdzinoši brīvā atmosfēra, kas tur valdīja, kā arī atļaušanās uzņemt un bez aizspriedumiem izstādīt atklātākas fotogrāfijas skolas telpās – nespēju iztēloties, ka šobrīd pie mums tas būtu iespējams.

Viss kopumā palicis atmiņā kā pozitīvs un vērtīgs piedzīvojums.”

Krista Ambaine MF-51