"Skolas soma" Koka mākslas un metālmākslas nodaļas ekskursija

1234

 

 

 

Projekta “Skolas soma” ietvaros 16.,17. un 19 oktobrī koka mākslas un metālmākslas nodaļas audzēkņi devās mācību ekskursijā.
Ekskursijas mērķis - apskatīt arhitektūras stilus interjerā un eksterjerā, maršrutā apskatot Gulbenes, Balvu, Šķibes, Baltinavas, Kārsavas, Ludzas, Zilupes, Pasienas, Rēzeknes, Raģeļu, Aglonas, Višķu, Kalupes un Pļaviņu dievnamus. Latvijas dievnami pa daudziem kristietības gadiem ir apkopojuši daudzus amatnieku darbus. Tiek uzskatīts, ka tieši Dievnamos tiek glabāti labākie amatnieku darbi, un katru gadu arī mūsu skolas jaunieši piedalās šī mantojuma veidošanā. Kopumā atjaunotie nu jau 53 dievnami, liecina, ka labākie darbi tiks saglabāti, ir pieejami mūsdienu sabiedrībai un būs pieejami arī nākošajām paaudzēm.
Ekskursijas maršruts tika veidots lai aplūkojot baznīcas stilistiskā secībā, būtu vērojams arī darbu kvalitātes kāpinājums.

Audzēkņi par redzēto:

“Man ļoti patika ekskursija, jo pirmo reizi dzīvē redzēju tik foršus altārus, gravējumus un daudzas citas lietas, skatoties uz šīs skolas bijušo audzēkņu, nu jau meistaru darbiem, man radās vēl lielāka motivācija, gribasspēks un raksturs censties un darīt visu pēc iespējas labāk, lai mans nākotnes darbu rezultāts arī stāvētu kādā baznīcā, un radītu cilvēkiem baudu to aplūkot. Aizbraucot mājās arī vecākiem bija interesanti klausīties manis piedzīvotajā.”

“Patīkami pārsteidza Baltinavas mācītājs ar savu dedzību par draudzi un saviem Dievnamiem, kā arī Rēzeknes draudzes vadītāja klātbūtne ekskursijas laikā lika aizdomāties ne tikai par augsto kvalitāti sakrālajā mākslā, bet arī par to, kas mudina šos cilvēkus tik dedzīgi darboties.”

“Man viss likās tik iespaidīgi, ka mana telefona galerija tagad pilna ar ekskursijas bildēm. Šī ekskursija man parādīju Latviju vairākos gadsimtos, kā tā auga, tika būvēta, labota un jaukta.”

“Es sapratu vienu svarīgu lietu, to ka pasaulē ir iespējams viss. Tu pats liec sev robežas un tāpēc Tu nevari izdarīt vairāk. Es sapratu to ka varu visu.”