"Latvijas Skolas Soma" Grima meistarklases

123

 

 

Piedaloties projekta “Latvijas skolas soma” īstenošanā, Rīgas Mākslas un mediju tehnikums aicināja dalīties savā pieredzē grima mākslinieci Vitu Jansoni. Tās vadībā 30. oktobrī un 7.novembrī norisinājās radošās darbnīcas un grima meistarklases.


Grima meistarklases audzēkņu pieredzes paplašināšanai

Attīstot starpdisciplināras prasmes un pieredzi, Rīgas Mākals un mediju tehnikums aicināja ciemos grima mākslinieci Vitu Jansoni.Tās vadībā tika īstenotas gan meistarklases, gan radošās darbnīcas. Šis nodarbības bija paredzētas tehnikuma scenogrāfu, animatoru, fotogrāfu un operatoru grupu audzēkņiem. 30. oktobra meistarklase, pēc jauniešu vēlmes tika veltīta helovīna dienas meikapa veidošanai. Jauniešem tika statsīts un rādīts, kā profesionāli sagatavot seju meikapa uzklāšanai, kā arī, kā izveidot iespaidīgu un biedējošo helovīna dienas meikapu, jaunieši tika apmācīti kā pareizi atspoguļot meikapu foto un video, kā noslēpt nepilnības un izcelt nepieciešamo, īpaši meisterklasi novērtē tehnikuma teātra grupas jaunieši.

Par projektu „Latvijas Skolas soma”

Šis projekts ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Tā tiek īstenota sākot ar 2018. gada septembri. Projekta ietvaros ikvienam Latvijas skolēnam ir paredzēta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

Par Rīgas Mākslas un mediju tehnikumu
 
Rīgas Mākslas un mediju tehnikums ir dibināts 1989. gadā kā Rīgas 74. profesionāli-tehniskā vidusskola „Daiļrade”. Vēlāk tā pārsaukta par Rīgas Amatniecības vidusskolu. Kopš 2016. gada Rīgas Amatniecības visusskola ir ieguvusi PIKC statusu un tika nosaukta par Rīgas Mākslas un mediju tehnikumu. Tikai pagājušajā gadā vien, gan Valsts Izglītības attīstības aģentūras rīkotajā pirmajā jauno profesionāļu konkursā „Skills Latvia” tehnikums apliecināja augsto izgītības kvalitāti iegūstot 9 godalgotās vietas, gan pavasarī notikušais Latvijas apģērba dizaina mācību programmu konkursā Madonā. Savukārt rudenī, Latvijas Dizaineru savienības rīkotā „LDS Gada balva dizainā 2017” Lietu dizaina kategorijas Dizaina paraugu apakškategorijā ar tekstilizstrādājumu kolekciju tika iegūta 1. vieta, bet Skolu konkursa Saziņas dizaina kategorijas Interjera dizaina apakškategorijā 3. vieta. Šī gada Valsts Izglītības attīstības aģentūras rīkotajā jauno profesionāļu konkursā „Skills Latvia” audzēkņi vēlreiz apliecināja tehnikuma augsto izgītības kvalitāti iegūstot 5 godalgotās vietas, trīs no tām „zelta”.