ERASMUS+ RMMT audzēkņu mobilitāte Čehijā, Prāgā

12345

 

 

 


2018.gada rudenī 16.10.-16.11. uz Čehijas galvaspilsētu Prāgu savā 32 dienu garajā ERASMUS+ KA116 projekta “Mobilitāte Eiropā- ceļš uz profesionalitāti” 2018- LV01-KA116-046877 mobilitātē devās 6 RMMT audzēkņi: Līga Gorškova MF-31, Justīne Krūze MF-32, Endijs Žuks MF-31, Lauma Cīrule MF-31, Sandra Mihailova VI-31, Rihards Rancāns VI-31. Viņus pirmo nedēļu pavadīja Vides dizaina nodaļas pedagogs Andra Ulme. Šī projekta ietvaros RMMT pārstāvji devās uz MICHAEL skolu.
Šī projekta ietvaros RMMT audzēkņi pilnveidoja savas profesionālās iemaņas iekļaujoties MICHAEL skolas ikdienas dzīvē un veicot Čehijas pedagogu izvirzītos mācību uzdevumus. Mūsu tehnikuma pedagogs Andra Ulme kopā ar Interjera dizaina nodaļas pedagogiem sastādīja mēneša mācību plānu Interjera dizaina audzēkņiem, bet pārējā laikā rūpējās un atbalstīja visus RMMT jauniešus jaunajā skolas un dzīves vidē.
Ar šo izglītības iestādi RMMT ir sadarbojies jau iepriekš, gan mūsu tehnikuma audzēkņiem un pedagogiem viesojoties Prāgā, gan RMMT uzņemot MICHAEL skolas audzēkņus un pedagogus 
Šis projekts tiek finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu.RMMT izglītojamie par savu pieredzi saka tā:


Mēnesis, kuru pavadīju Prāgā, bija ļoti labi organizēts, jo atlika laika gan mācībām, gan dota iespēja apskatīt visu, ko vēlos.
Skolā Michael strādājām pie skolas atpūtas telpas projekta. Šī bija pirmā reize, kad strādāju pie tik apjomīga projekta, tādēļ visu uztvēru nopietni un ar lielāko aizrautību strādāju pie tā dienu dienām.  Projekta mērķis bija izveidot telpas izkārtojumu, krāsu noteikšanu kā arī reālo mēbeļu izmantošanu.  Projekta prezentācijas dienā notika sapulce, kurā ieradās skolas īpašnieks, skolotāji un arhitekti.  Projekts izdevās labi un  tikām novērtēti atzinīgi.
Šāda tipa projekti rada lieliskas atmiņas un bagātīgu pieredzi. Tas īpaši nozīmīgi manā nozarē,  kur svarīga ir komunikācija, savstarpējā sapratne un inteliģenti risinājumi darba procesā”.


Rihards Rancāns VI-31


Pieredze, pārsteigumi, saziņa, zināšanas, kontakti. Tie ir tie galvenie vārdi, kas iegulstas prātā, kad atminos pieredzēto Prāgā. Iespēja aizdoties uz svešu zemi, kura daudzos aspektos ir gan līdzīga mums, gan arī ļoti atšķirīga, deva lielu vezumu manai nākotnes izaugsmei.
Siltā uzņemšana no skolas MICHAEL padarīja šo piedzīvojumu divtik patīkamāku. Atsaucīgie, saprotošie pedagogi un ļoti interesantie un radošie audzēkņi mūs pieņēma gandrīz kā savējos, kas veicināja darāmo darbu paveikšanu.
Kā visvērtīgākā pieredze, kas aizgūta no šī projekta, noteikti būtu jāmin audzēkņu atpūtas vietas projekta veidošana skolai MICHAEL. Tajā pilnveidoju savas grafiskās un rakstīšanas spējas, kā arī izpratni par rasējumiem, mērījumu veikšanu, materiālu un mēbeļu pētīšanu un vizualizācijām, kā arī neapšaubāmi pilnveidojos saziņā.


Sandra Mihailova VI-31


Es pats biju Erasmus+ projektā, kas norisinājās Čehijā Prāgā, un mana pieredze bija ļoti laba un neaizmirstama. Pirmais no ieteikumiem citiem Erasmus+ dalībniekiem būtu noteikti jau pirmajās dienās kārtīgi izstaigāt visu apkārtni un droši iet un komunicēt ar otras valsts studentiem. Jo ātrāk sadraudzēsieties, jo ātrāk viņi jums izrādīs labākās un jautrākās pilsētas vietas.
Otrkārt, runāt un komunicēt daudz ar ārvalstu skolotājiem un nebaidīties, bet prasīt lai viņi Tev uzdod kādu jaunu un izaicinošu darbu vai uzdevumu, jo atceries ka Tu esi projektā lai attīstītu un palielinātu savas zināšanas par savu profesiju.


Endijs Žuks MF-31Šis mēnesis Čehijā noteikti bija vērtīgākā pieredze, ko esmu ieguvusi, gan profesionālā, gan personiskā ziņā. Atrodoties svešā valstī, kultūrā un starp cilvēkiem, kas nerunā tavā valodā.
Mans uzdevums bija “Dokumentālā fotogrāfija – Prāga”. Mana projekta doma bija parādīt vēsturiskas vietas, ar mūsdienīgu skatu un fiksēt notikumus, personāžus, ainavas un sabiedriskas vietas. Prāgu patiešām bija ļoti interesanti fotogrāfēt. Ne tikai parastās tūristu vietas, bet arī vietējo iemīļotās vietas.
Šo pieredzi pavisam noteikti neieteiktu laist garām nevienam. Šī pieredze ir jāizbauda pēc iespejas vairāk. Jo no tās var iegūt tik daudz labu atmiņu un jaunu draugu.


Lauma Cīrule MF-31Man ERASMUS+ projekts asociējas ar pašu Prāgu: tas noteikti ir Kārļa tilts, kurš saulrietā izskatās īpaši skaists un tas noteikti nekad nejūtas vientuļšs, jo uz tā vienmēr ir daudz tūristu. Ar Prāgu noteikti saistās Nacionālais muzejs, Lenona siena, dejojošā māja un daudz citas populāras tūrisma vietas.
Bet vai tikaitas? Nē! Personīgi man ar Prāgu saistās divdesmit otrais tramvajs, metro un lielais cilvēku pūlis, vecpilsētas šaurajās ieliņās.
Esmu ļoti pateicīga par iespēju, kura man tika dota, dodoties šajā projektā. Projekts ļāva paplašināt redzesloku savā jomā, kā arī izprast to, kā un ar kādiem paņēmieniem citā valstī un citā pilsētā, tiek apgūta manis izvēlētā profesoja. Šis, pavisam noteikti bija aizraujošs piedzīvojums.


Justīne Krūze MF-32Skolā MICHAEL  es pirmo reizi redzēju lielformāta analogo kameru un uzzināju kā ar to strādāt. Man interesē analogā fotogrāfija un bija interesanti redzēt lielformāta kameru dzīvē un uzzināt kā ar to strādā.
Forši bija, ka mums pirmo nedēļu līdzi bija skolotāja Andra, jo bija vieglāk iejusties. Patīkami, ka ir blakus kāds, kas mudina iesaistīties un piedalīties, jo es svešā vidē no sākuma jutos nedaudz nedroši.
Manuprāt, šī bija lieliska pieredze un katram kādreiz vajadzētu padzīvot ārzemēs, aizgūt labākos paradumus, lai varētu atvest tos atpakaļ mājās un padarīt mūsu vidi un kultūru labāku.


Līga Gorškova MF-31