ERASMUS+ mobilitāte Skotijā 2019.gada vasarā

12345

 

 

 

Laika posmā no 22.jūnija līdz 25.augustam savā divus mēnešus garajā mobilitātē uz Skotijas pilsētu Aberdīnu bija devušies divi RMMT audzēkņi Roberts Karpinskis (KK-31) un Sandris Kovaļevskis (KK-31). Abi jaunieši devās savā praksē uz uzņēmumu, ilggadēju RMMT sadarbības parteri “Armands Balams Joinery”. Šāda iespēja tika rasta pateicoties Erasmus + projektam “Mobilitāte Eiropā- ceļš uz profesionalitāti” 2018- LV01-KA116-046877.

 

Šis projekts tiek finansēts ar Eiropas komisijas atbalstu.Audzēkņi stāsta par piedzīvoto ERASMUS+ laikā Skotijā:


Strādāju uzņēmumā “Estate Joinery”. Uzņēmumā veicu daudz dažādus uzdevumus, kas bija saistīti ar kokapstrādi un celtniecību. Iemācījos ātri un kvalitatīvi pildīt uzdevumus, kas man tika uzticēti. Darba dienās mēs cītīgi stradājām, bet nedēļas nogalēs mums bija iespēja apskatīt Skotiju.
Brīvajā laikā apskatījām Aberdīnu, bijām vairākos muzejos. Edinburgā bijām uz zoodārzu, nogaršojām daudz jaunus ēdienus. Mums bija iespēja doties pārgājienā pa Skotijas kalniem un izbaudīt tās brīnišķīgo dabu.
Ikvienam ieteiktu piedalīties Erasmus mobilitātē, jo tas ļauj iepazīt citu kultūru, satikt jaunus cilvekus, kā arī praktizēt savas prasmes.


Roberts Karpinskis KK- 31Erasmus+ mobilitātes laikā es ieguvu ļoti lielu profesionālo pieredzi mēbeļu izgatavošanas un ēku restaurācijas darbos. Pirmais darbs mums jau bija patstāvīgs un atbildīgs, jo mums uzticēja izgatavot darbnīcas vārtus. Atlikušo prakses laiku strādāju kopā ar ļoti zinošu meistaru Artūru. Mēs braukājām pa objektiem Skotijā un uzstādījām mēbeles. Darbinieki no “Estate Joinery” firmas bija ļoti jautri un atsaucīgi.
Dzīvoklis mums bija pašā Aberdīnas centrā, līdz ar to tam blakus atradās daudz veikalu, apskates vietas, muzeji un arī izklaides vietas. Divi mēneši Skotijā pagāja ļoti ātri un man šī bija ļoti produktīva prakse un liela pieredze.


Sandris Kovaļevskis KK-31