ERASMUS+ mobilitāti Spānijā

 

 

 

 

 

 

Jūnijā daudzi RMMT audzēkņi dodas savā ārpusskolas praksē. Četri trešā kursa audzēkņi devās savā praksē - mobilitātē uz Spānijas pilsētu Seviļu. Tur RMMT audzēkņi Anastasija Orlova ( MO-31), Elizabete Bordjuga (VR-31), Niks Igaveņš (MW-31), Daniels Buķevics(MO-31) piedalījās ERSMUS+ KA116 projekta mobilitātē “Mobilitāte Eiropā- ceļš uz profesionalitāti” 2018- LV01-KA116-046877. Mobilitātes ilgums bija 32 dienas un mūsu jauniešus uzņēma ilggadējs RMMT sadarbības partneris- organizācija “STEP”. RMMT pārstāvji Spānijā uzturējās laikā posmā no 2019.gada 25.maija līdz 25.jūnijam.
Jauniešiem līdzi devās Mediju mākslas nodaļas pedagogi: Krišjānis Saukāns un Ēriks Jansons. Pedagogi Spānijā uzturējās vienu nedēļu un palīdzēja RMMT audzēkņiem iejusties prakses vietās un jaunajā vidē.


Šis ERASMUS+ projekts tiek finansēts ar Eiropas Komisijas finansiālu atbalstu.Projekta pieredzē dalās paši dalībnieki:


Projekta ietvaros biju Spānijā, Seviļā, kur atradās mana prakses vieta ''El Golpe''.  Šī bija lieliska iespēja pārbaudīt sevi un savas prasmes, atrodoties pavisam svešā vidē, ar kuru es, manuprāt, diezgan labi tiku galā. Uzņēmu daudz jaunu zināšanu gan par grafisko dizainu, gan spāņu kultūru, iemācījos kā tas ir - strādāt patstāvīgi. Šī bija viena no labākajām pieredzēm, kas man bijusi, jo es no tās guvu ļoti daudz iespaidu. Paspējām apskatīt pilsētu, kas bija tiešām ļoti skaista, kā arī izbraukt ārpus tās un apskatīt vēl citas vietas. Ja būtu iespēja, noteiktu piedalītos vēlreiz šajā projektā, jo gūt šādu pieredzi ir ārkārtīgi noderīgi turpmākajai dzīvei.Elizabete Bordjuga VR-31


Mēnesis Seviļā - pilns ar pārsteigumiem, jaunām zināšanām un jauniem kontaktiem. Šis brauciens bija tas, kas bija ļoti nepieciešams, lai maksimāli nostiprinātu savas zināšanas un arī pierādītu citiem, ka esmu spējīgs strādāt savā nozarē.
Patīkamā uzņemšana firmā “ELGOLPE” padarīja šo visu pieredzi vēl spilgtāku un pilnvērtīgāku. Kolēģi bija ļoti jauki, izpalīdzīgi un atsaucīgi dažādos jautājumos. Ja radās kādi pārpratumi vai nesaprašanās, viss tika atrisināts pāris minūtēs.
Jaunajiem Erasmus+ dalībniekiem noteikti iesaku apskatīt pēc iespējas vairāk objektus un neatlikt visu uz pēdējo dienu. Šāda iespēja var nebūt vēlreiz, tāpēc to ir jāizmanto pilnvērtīgi.


Niks Igaveņš MW-31Mēnesis Spānijā bija neaizmirstams. Ieguvu labu pieredzi un lieliski pavadīju laiku. Prakses laikā uzzināju daudz ko jaunu, saistībā ar savu profesiju. Es strādāju „PHOTO GRAPH STUDIO”, kas pārsvarā nodarbojas ar bildēm, ID bildēm, apstrādāšanu, drukāšanu un filmēšanu.
Mēneša laikā sanāca apmeklēt ļoti skaistas vietas un Seviļa ir ļoti skaista pilsēta, ar savu arhitektūru, dabu, draudzīgiem cilvēkiem, mazajām ieliņām un karstu gaisa temperatūra. Vieta, kurā mēs dzīvojām, izskatījās pēc Vecrīgas, tāpēc nedaudz bija mājas sajūta. Man ļoti patika Plaza de España, ko apmeklējām pirmajā dienā. Dzīvojot Spānijā veselu mēnesi, atradām labas kafejnīcas un varējām mierīgi orientēties pilsētā. Ēdiens Spānijā ir garšīgs, it īpaši tortiljas, kas ir viens no spāņu nacionālajiem ēdieniem, un saldējums, tomēr latviešu ēdiens ir daudz labāks.
Šī prakse palīdzēja man saprast, kā pie visa var pierast un nevajag baidīties mēģināt kaut ko jaunu, ja kaut kas nesanāk, iet tālāk. Visas problēmas var atrisināt, ja tikai ir vēlme.


Anastasija Orlova MO-31
Mans mēnesis Spānija pagāja IZCILI, jo varēju darīt to, kas man patīk un ar ko vēlos saistīt savu nākotni. Es strādāju Seviļā, video un foto uzņēmumā ‘’Saint-Denis’’. Šī mēneša laikā papildināju savas zināšanās dažādās Adobe programmās, veidoju dažādus video priekš Andalūzijas reģiona, sanāca pastrādāt  filmēšanas laukumā  gan kā skaņotājām, gan gaismotājam, kā arī manis veidotos klipus rādīs Andalūzijas reģiona sporta gada balvas pasniegšanas ceremonijā.
Ārpus darba laika mums bija daudz laika apskatīt Seviļu un pilsētas ārpus tās. Visspilgtāk atmiņa noteikti paliks Kadiza (mazā, bet omulīga pilsēta pie okeāna). Kamēr notika filmēšanas, sanāca apskatīt vēl divas lielas pilsētas – Malagu un Granadu. Šī bija lieliska iespēja doties uz citu valsti, apskatīt viņu līmeni video jomā un iepazīt spāņu kultūru. Citiem varu ieteikt tikai vienu – ja vēl neesi bijis/usi ‘’Erasmus’’ projektā, ko Tu vēl gaidi? Uz priekšu, būs forši!


Daniels Buķevics MO-31


Mobilitātes laikā pavadījām skolēnus no Latvijas uz Seviļu, Spānijā. Ierodoties Seviļā, pārbaudījām viņu dzīvesvietu un apstākļu atbilstību projekta prasībām. Palīdzējām iekārtoties un aprast ar jauno mikroklimatu. Vēlāk, kopā ar audzēkņiem un uzņēmējorganizācijas pārstāvjiem no organizācijas STEP apmeklējām viņu prakses vietas. Palīdzējām skolēniem pēc iespējas ātrāk adaptēties jaunajā darba/prakses vidē. Komandējuma laikā ar skolēniem devāmies arī Seviļas pilsētas apskatē. Kā pedagogs, šīs mobilitātes laikā ieguvu iespēju komunicēt ar kolēģiem no Spānijas un ASV.


pedagogs Ēriks Jansons