RMMT audzēkņu mobilitāte ERASMUS+ projektā Itālijas pilsētā Brescia

12345

 

 

 

 

Laika posmā no 2019.gada 25.maija līdz 25.jūnijam uz Itālijas pilsētu Brescia savā 32 dienu garā Erasmus+ KA116 projekta mobilitātē “Mobilitāte Eiropā- ceļš uz profesionalitāti” 2018- LV01-KA116-046877 bija devušies 6 RMMT audzēkņi: Silva Barone (TA31), Anna Baltuško (TA31), Linda Elīza Broka (VI31), Aļona Kurčika (VI31), Diāna Leimane (VR31) un Maksims Ščerbuks (KM21). Viņus pirmajā nedēļā atbalstīja RMMT pedagogi: Inese Līne un Baiba Ozola. Pedagogi nedēļas laikā guva profesionālo pieredzi iepazīstoties ar mākslas un dizaina jomas uzņēmumiem, to darbību. Dalījās profesionālā pieredzē, kā arī iepazina Itālijas kultūru un kultūrvēsturiskās vietas un mākslas objektus Brescia reģionā.
Itālijā RMMT jauniešus uzņēma ilggadējs RMMT sadarbības partneris organizācija Tempo Libero. Itālijā katrs RMMT audzēknis devās praksēs uz uzņēmumiem, kur saistīta ar jauniešu apgūto profesiju RMMT: “ATELIER25”, “FABRIQUE HANDMADE”, “IDEAGENCY”, “FRANCINELLI”, “LABZONA”, “MERCANO LAB”. Nedēļas nogalēs RMMT audzēkņi apskatīja Brescia tuvumā esošos kultūrvēsturiskos apskates objektus.


Projekts tiek finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu.

Projekta dalībnieki dalās savā pieredzē:


Tā bija mana pirmā darba pieredze. Gāja ļoti interesanti, jo no sākuma neko nesapratu, bija lielas bailes, ka nesanāks sadarboties un saprasties ar darba devēju. Bet viss nokārtojās, veicamie uzdevumi sāka izdoties, komunikācija ar darba devēju uzlabojās un beigu beigās es tur labprāt būtu palikusi uz vēl pāris mēnešiem, jo ļoti pieradu. Tā kā dziļi sirdī esmu liela ceļotāja, tad katra svētdiena bija kā jaunas enerģijas deva. Es ļoti daudz kur pabiju. Es redzēju Veronu, Gardas ezeru, Iseo ezeru un protams, Venēciju.
Šis brauciens noteikti mani iedrošināja dažādos veidos. Pirmkārt, ceļošana. Otrkārt, valoda. Itāļu valoda ir tik brīnišķīga un es priecājos, ka esot cilvēkos, it īpaši prakses vietā, iemācījos vienkāršus, bet nozīmīgus vārdus. Citiem audzēkņiem es ļoti iesaku uzzināt daudz ko jaunu un vest to visu atpakaļ uz Latviju. Izmantot visus iespējamos līdzekļus, kas tiek doti. Vienam tā var būt tieši ceļošana, kultūra, bet citam tieši profesijas pilnveidošana.


Silva Barone TA31Prakses laikā stradāju kompānijā “MecanoLab”. Pārsvarā kompānijas specializācija ir alumīnija mēbeļu un gaismas kastes ražošana, mans uzdevums bija taisīt 3D modeļus pasūtījumiem un taisīt bildes ar kompāniju produkcijas iekļaušanu interjerā.
Darba laikā pilnveidoju ne tikai savas zināšanas, ko saņēmu skolas laikā un attīstīju tās, bet arī tika attīstītas manas komunikācijas spējas. Sanāca tā, ka mans darba devējs slikti runāja angliski un tāpēc, lai saprastu visu, ko viņš man teicis, iemācījos nedaudz itāļu valodu.


Aļona Kurčika VI31


Pavadītais mēnesis Itālija bija noteikti vērtīgākā pieredze, ko esmu ieguvusi, ne tikai darba ziņā, bet arī personiskā ziņā. Spēja iejusties svešā kolektīvā un sastrādāties ar viņiem radīja lielu stresu sākotnēji , bet Itāļi ir ļoti pretimnākoši, līdz ar to problēmu nekādu nebija. Man patiess prieks bija par iespēju dzīvot vienā istabā ar meiteni no Polijas, kura jau piekto gadu dzīvo Anglijā, es nekad nebiju runājusi angliski tik daudz. Mēs ātri vien sadraudzējāmies, un brīvdienās apskatīt Itāliju vienmēr braucām kopā.


Diana Leimane VR31Prakses mēnesi es pavadīju Itālijā, Brešā. Strādāju arhitektūras un interjera firmā LABZONA. Viens no pirmajiem un vislaikietiplīgākajiem uzdevumiem bija paklāja dizaina veidošana. Otrs uzdevums, kas man personīgi daudz labāk gāja pie sirds- mēbeļu modelēšana. Mēnesis tika ļoti labi saorganizēts, bija laiks gan pēc darba doties iepazīt Brešu, tuvāko apkārtni, gan arī brīvdienās doties kādos tālākos izbraucienos.
Noteikti ieteiktu visiem izmantot iespēju piedalīties Erasmus+ projektos. Viena lieta ir izlasīt un aprunāties ar cilvēkiem, kas bijuši praksē ārzemēs, bet pavisam cita lieta ir to pieredzēt un izbaudīt pašam. Tā ir ne tikai lieliska iespēja piedalīties un iejusties darba vidē, bet gan arī izzināt citu valsti, kultūru un cilvēkus, sagatavot sevi lielajai dzīvei. Un arī pats galvenais, saprast, ko tu vispār vēlies šajā dzīvē sasniegt.


Linda Elīza Broka VI31
Ar pārējiem audzēkņiem esam šī mēneša laikā apmeklējuši Milānu, Veronu, Venēciju, Garda ezeru, Izeo ezeru un Brešu. Tik daudz piedzīvojumi viena mēneša man nav nekad bijuši. Šī mobilitāte ļoti labi sagatavo pieaugušo nopietnai dzīvei, liek attīstīt valodas zināšanas un prasmi komunikācijā ar cittautiešiem, kā arī attīstīt savu laika plānošanas prasmes. Katru rītu es pati sev teicu, ka šodien nostrādāšu vēl labāk un čaklāk nekā vakar.
Šī iespēja iemācīja mani nebaidīties no jauna un sekot savam sapnim. Plānot katru savu dienu, nedēļu, mēnesi, nebaidīties komunicēt, mācīties katru sekundi, strādāt čakli un rūpīgi, jaudīgi un kvalitatīvi, tad prieks būs gan darba devējam, gan klientiem, gan pašam sev. Nobeigumā gribu pateikt, ka ir vērts labi mācīties, lai iegūt tik foršu un noderīgu iespēju piedalīties Erasmus+ mobilitātē.


Anna Baltuško TA-31Es strādāju lielas ģimenes metālapstrādes darbnīcā. Veselu mēnesi es mācījos metināt un strādāt ar dažādu aprīkojumu. Līdz šim es nekad neesmu redzējis darbnīcu ar tik augstu automatizāciju. Bija ļoti interesanti vērot kā mans meistars vada darbnīcu un pieņem svarīgus lēmumus.
Es dzīvoju kopā ar puišiem no Francijas un Spānijas. Mēs uzreiz sadraudzējāmies un atradām kopīgas tēmas. Mūsu dzīvesvietā dzīvoja ļoti daudz cilveku no Āfrikas, kas sākumā mani mazliet biedēja, bet viņi izrādījās ļoti draudzīgi cilvēki.
Brauciens deva man daudz labas atmiņas, draugus un vērtīgu pieredzi, tomēr braucot atpakaļ biju priecīgs atgriezties mājās.


Maksims Ščerbuks KM21