Mācību ekskursija

 

 

Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” 3. jūlijā KK21, KK22, KK11, KK12, KG21, KG11 grupu audzēkņiem notika mācību ekskursija.

Ekskursijas mērķis bija Koka un metālmākslas audzēkņus iepazīstināt ar Latvijas nozīmīgākajām arhitektūras vietām un celtnēm, kā arī ar amatnieku radošajām darbnīcām un viņu uzņēmumiem.

Tika apmeklētas tādas vietas, kā Mucu muzejs “Nu liela muiža”, galdniecība SIA “Liela muiža”, viesu nams “Madara”, kurās jaunieši iepazinās gan ar mucu izgatavošanu un nepieciešamajiem darbarīkiem, gan ar produkcijas piedāvājumiem, gan arī ar netradicionāliem telpas interjera elementiem, tā gūstot ieskatu cik dažāds pielietojums var būt vienam materiālam – kokam.
Ekskursijas laikā tika apmeklēta Valmieras pilsētas Sv. Sīmaņa baznīca, Beverīnas koka skulptūru parks “Cempos”. Alūksnē jaunieši iepazinās ar Hariju Stradiņu, kurš ir dabiskā koka apstrādes meistars, iegūstot jaunas zināšanas no amata meistara, kas varētu noderēt skolas gaitās.
Tika apskatīta arī Alūksnes jaunā pils, kura ir viena no Latvijas arhitektūras pieminekļiem. Tika apmeklēta Opekalna baznīca, kura ieguvusi 1999. gadā kultūras mantojuma karogu. Alūksnes evaņģēliski Lutera baznīcā tika apskatīta restaurētā altāra glezna un ērģeles. Ķuršu pareizticīgā baznīca jauniešiem bija interesanta ar to, ka tā ir koka ēka, kura ir saglabājusi savu pirmatnējo veidolu no 1918. gada.

 

Pēc datu aizsardzības regulas bildes netika publicētas.