30 dienu prakse Seviļjā

2022./2023.m. g.  septembrī un oktobrī tika realizētas 4 kursu izglītojamo prakses ERASMUS+ KA116 projekta “ERASMUS+ MOBILITĀTES- PROFESIONĀLO PANĀKUMU ATSLĒGA” 2020-1-LV01-KA116-077240” ietvaros.

Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma 5 izglītojamie  30 dienas aizvadīja ārpuskolas praksē uzņēmumos  Spānijā, Seviļjā.

Pirmajā nedēļa izglītojamos ERASMUS+ pieredzē  pavadīja  pedagogi Agnese Gedule (Dizaina nodaļa) unSanita Pūciņa (Tekstilmākslas un apģērbu dizaina nodaļa). Spānijas mobilitātē bija devušās RMMT izglītojamās – Darja Ušvila (VI41), Diāna Sindija Pētersone (VI41), Līga Sičevska (VR41), Elza Janelsiņa (TA41)  un Keita Marija Pildigoviča (TA41).

 

Mobilitātes laiku es pavadīju strādājot uzņēmumā ‘’DE CERO INTERIORISMO’’.  Mans galvenais uzdevums bija izstrādāt 3D vizualizācijas dažādiem projektiem un mēbelēm, izmantojot programmu Archicad. Darbā priekšnieks un kolēģi vienmēr bija ļoti jauki un pretimnākoši. Pateicoties viņu palīdzībai, sapratnei un laipnībai, es jutos kā savu ārzemju draugu kompānijā.

Darja Ušvila

 

Šī mēneša laikā apguvu frāzes spāņu valodā un arī uzlaboju angļu valodas prasmes. Reizēm nācās arī komunicēt ar žestiem, jo Seviļā salīdzinoši maz cilvēku runāja angļu valodā. Ieguvu nedaudz, citādāku skatījumu uz interjera dizainu – mācījos skatīties no spāņu skatupunkta.

Diāna Sindija Pētersone

 

Mana prakses vieta bija uzņēmumā ANUSCAS FAMILY,  kas izgatavo somas . Ierodoties darbā mani vienmēr sagaidīja Karolīna ar smaidu. Viņa neprata angļu valodu, tāpēc man vajadzēja saprast pēc viņas rokas žestiem, kādi ir mani prakses dienas veicamie uzdevumi. Darbā man nācās daudz piegriezt audumu ar automātiskajām šķērēm, kas bija viens no uzdevumiem.

Elza Janelsiņa

 

Iesaku ikvienam  piedalīties šādā projektā – pierādīt sevi un pilnveidot savas prasmes. Prakse ārpus Latvijas paplašināja manu redzesloku un sniedza iespēju ceļot, strādāt un iepazīties ar vienu no skaistākajām Spānijas pilsētām.

Keita Marija Pildigoviča

 

Mani Spānijā visvairāk pārsteidza iedzīvotāju attieksme un pozitīvā uztvere – viss norisinājās ļoti mierīgi, bez steigas un lieka satraukuma. Tas man palīdzēja ātri adaptēties un pielāgoties gan jaunajai dzīvesvietai, gan tās kultūrai, gan darbavietai. Praksi pavadīju poligrāfijas uzņēmumā – strādāju pie plakātu, skrejlapu un vizītkaršu, izstrādes un arī palīdzēju ar mājaslapas izveidi.

Līga Sičevska