Metāla mākslinieciskā
apstrāde

Programmas priekšrocības

Mēs esam metālmākslas izstrādājumu un stila mēbeļu modelētāju – profesionāļu komanda. Restaurētāji, tēlnieki, kokgriezēji, juvelieri, pulētāji, zeltītāji, mēbeļu apgleznotāji, bronzas lējēji, metālkalēji un kokvirpotāji. Mūsu ekskluzīvais darbs atveido atmiņas, stāstus un iedvesmojošas sajūtas par citiem laikiem – perfektu lietišķās mākslas pagātni un tagadni ar mūsdienu dizaina funkciju.

Mācību ilgums

4 gadi pēc 9. klases

Stipendija

līdz 150 eiro mēnesī

Dienesta viesnīca

3 minūšu attālumā no tehnikuma

Metalmākslas izstrādājumu modelētāji

  • Ar iespēju padziļināti specializēties melnā metāla kalšanā,
  • Ar iespēju padziļināti specializēties krāsaino metālu-bronzas liešana,
  • Ar iespēju padziļināti specializēties juviliermeistarībā,
  • Ar iespēju padziļināti specializēties sudrabkalšanā-sīkplastikā,
  • Ar iespēju padziļināti specializēties metālmākslas izstrādājumu restaurācijā.

Audzēkņi ikdienā skicē, zīmē, veido, konstruē, apgūst stilu dekoratīvo elementu modelēšanu.

Ko Tu apgūsi:

Izgatavojot unikālas lietas, tu apgūsi senās amatniecības tehnikas, modernus darbgaldus un materiālus. Pētīsi lietišķās mākslas vēsturi, jo tikai tas atgriež seno laiku šarmu, izmantojot jaunu interpretāciju.

Kas Tu būsi

Tu būsi patstāvīgs, profesionāli izglītots meistars, kurš prot radīt funkcionālus mākslas darbus, kurš, papildus spēcīgai mākslinieciskai sastāvdaļai, ir apguvis roku darbu kā pievienoto vērtību augstas klases interjeram.

Absolvējot tehnikumu saņemsi diplomu par profesionālo vidējo izglītību (vidējā izglītība – kārtojot visus Valsts centralizētos eksāmenus un profesijas) Starptautisko IES Sertifikātu.

Ko Tu iegūsi

Tu iegūsi zināšanas un prasmes, lai tavs darbs atbilst visaugstākā līmeņa standartiem, lai mūsu bijušo audzēkņu radītās lietas būtu no tādiem cēliem materiāliem kā sudrabs, zelts, misiņš, bronza, izcili marmori, smalki koka finieri, cēlkoki un dārgakmeņi.

Apskati studentu darbus!