Mediju mākslas nodaļa

Nodaļas priekšrocības

Mācību procesam mediju mākslas nodaļā tiek nodrošināta tehnika un pieejamas vairākas pilnībā aprīkotas, modernas studijas un datorklases. RMMT šobrīd ir Latvijā modernākā analogās fotogrāfijas laboratorija fotogrāfiju izgatavošanai, un darba tirgum atbilstoši MAC datori, uz kuriem veikt Multimediāla materiāla apstrādi, kā arī tiek nodrošināta pieeja visām nepieciešamajām un aktuālākajām dizaina izstrādes programmām.

Fotogrāfs

Fotogrāfs ir speciālists, kurš rada un apstrādā estētiski augstvērtīgu (profesionālu) fotogrāfisku attēlu, veic materiālu novērtēšanu, atlasi un saglabāšanu, atbilstoši darba devēja vai individuālā pasūtītāja uzdevumam.

Video operators

Video operators ir speciālists, kurš veido audiovizuālos darbus – filmas, video televīzijai un internetam, kā arī citām vajadzībām. Atkarībā no sadarbības veida un pakļautības, video operators veic dažādus pienākumus. Video operators ir atbildīgs par kadra kvalitāti, sadarbojoties ar režisoru, vadošo operatoru vai pasūtītāju. Darbs ir jāveic patstāvīgi, lai sagatavotu tehniski, mākslinieciski un saturiski kvalitatīvu video produktu.

Animācija un WEB dizains

Audiovizuālās komunikācijas dizainera asistents specializējas klasiskās animācijas un 3D modelēšanas jomā vai mājaslapu dizaina un lietotāja saskaņu veidošanā un projektēšanā. Animators spēj iekustināt un atdzīvināt jebkuru grafisku objektu, domu vai ideju un pasniegt to klientam vai skatītājam estētiskā noformējumā.

Gaismošanas operators

Gaismošanas operators piemēro gaismas mākslinieciskos risinājumus, nodrošina un pārbauda gaismu izvietojumu, izvēlas nepieciešamo gaismas avotu daudzumu, jaudu un gaismas staru virzienu, nodrošina gaismas iekārtu un gaismu vadības sistēmu darbību teātrī (uz skatuves), kino, televīzijā (studijā), dažādos pasākumos, koncertos, izrādēs radošos projektos, piedalās video filmēšanā (reklāmas klipos), kā arī veic gaismošanu vides objektiem.

Skaņu operators

Skaņu operators nodrošina pasākumu apskaņošanu, veic skaņas ierakstīšanu, sagatavoto audio materiālu (mūzikas, balss, skaņu efektu) atskaņošanu, veic elektroniskās aparatūras izvietošanu, strādā ar mikrofoniem, skaņas pastiprinātājiem, skaņu pultīm un skaņu ieraksta iekārtām, nosaka skaņu ieraksta iekārtu gatavību un atbilstību dotajam uzdevumam.