Dailes teātra arhitektūras apskate

Dailes teātra arhitektūras apskates ekskursija DI41 kursa audzēkņiem 

Erasmus+ KA121 VET projekta Nr. 2023-1-LV01-KA121-VET-000132198 ietvaros, RMMT Interjera dizaina specialitātes audzēkņi strādā pie interjera projekta izveides Britu flotes kravas kuģim. Tas tiks pārveidots par teātra un izklaides centru Londonā.

Lai rastu priekšstatu par teātra sarežģīto uzbūvi, tika apmeklēta viena no lielākajām teātra ēkām Baltijā. Dailes teātris ir iekļauts Latvijas Kultūras kanonā kā Modernisma Arhitektūras piemērs un tātad ir interesants arī no kultūrmantojuma aizsardzības skatupunkta.

Jauniešiem bija iespēja iepazīt ēkas uzbūvi 2 stundu ilgā ekskursijā gida pavadībā. Tika atklāti daudzi teātra noslēpumi un leģendas, bija iespēja tikties ar scenogrāfiem, redzēt skatuves uzbūvi un tehnoloģijas, kas tur ir ierīkotas, pielaikot tērpus un aksesuārus no dažādām slavenām izrādēm, vērot, kā izcili aktieri mēģina lomas jaunu lugu iestudējumos. Par Dailes teātra vēsturi un tapšanas gaitu jaunieši bija uzzinājuši jau mācību stundās RMMT modulī Arhitektūras pamati, iepazīstot Jāņa Lejnieka grāmatu “Vienkārši, bet ar vērienu” par arhitekti Martu Staņu, tagad šo informāciju varēja apliecināt dzīvē, apskatot teātra ēku. Ekskursija bija aizraujoša, bagāta ar iespaidiem un ļoti interesanta.