Knauf Junior Trophy 2023

Knauf Junior Trophy 2023 – reportāža no Latvijas 

Links uz tiešraides ierakstu – šeit.

KJT ir sausās būves meistarības konkurss jauniešiem, kurš notiek kopš 2000 , lokāli un internacionāli.

Knauf Junior Trophy  2023 gadā pēc kovid ierobežojumiem piedzīvoja izrāvienu.

Piedalījās 7 skolu pārstāvji

  • Pirmoreiz – digitāls uzdevums un vērtēšana
  • Pirmoreiz tika vērtēta sevis prezentācijas prasme – soft skills
  • Pirmoreiz tika vērtēts nulles piesārņojuma komponente
  • Pirmoreiz konkurss notika kinostudijā TV šova formātā

Par to kas pirmoreiz

KJT 2023 uzdevums bija 4 stundās uzbūvēt daudzfunkcionālu sistēmu “Blue Jeans”

kas pamatā sastāvēja no W111 un D113* sistēmām. Uzdevums tika veidots digitālā  formātā  ar SketchUp programmu – failus var arī konvertēt DWG /CAD formātā. Komunikācija ar dalībniekiem notika Trimble Connect mākonī. Galvenās digitālās priekšrocības – 3D attēls un  materiālu saraksts ar tehniskiem parametriem. Uzdevuma digitālo formāts tika izmantots arī vērtējot ar lāzer skenera robotu (SIA Geomatic). Atbilstoši tika definēta tolerance 2mm, viss kas virs tā tika nolasīts kā kļūda vairāku tūkstošu punktu mākonī. Digitālā vērtēšana notika testa režīmā dublējot klasisko vērtēšanas paņēmienu.

 

Digitālais formāts sociālais un komunikatīvais faktors nodrošina tieši nepastarpinātu, ērtu un ātru kontaktu ar projektētāju-arhitektu. Tas ir tiešs kontakts starp būvnieku un izpildītāju vienā acu aukstumā, arhitekts un sausās būvēs montieris var komunicēt tieši, tas ļauj veidot būvniecības procesu un rada īpašu atmosfēru.

 

Soft skills – jeb prasme sevi pasniegt. 3 minūtes pietiek!

Prasme īsā koncentrēta veidā prezentēt savu veikumu -KJT2023 sistēmu, to pārdot ir jaunā sausās būves meistara advokāts.

Bieži vien šis svarīgais sīkums pietrūkst : nosaukt uzbūvēto konstrukciju; raksturot īpašības un veikto darbu specifikāciju, raksturot pielietotos materiālus – to ilgtspējību.

 

Nulles piesārņojuma komponente

Digitālais darba uzdevums, ļauj samazināt būvgružu daudzumu. Praksē parasti rēķināmies ar 10% atgriezumu, konkursa laika ( 20 gadu periodā) pieredze rāda ka atgriezumu apjoms pieaug līdz pat 100%. Tas ir materiālu pārtēriņš ir milzīgs. KJT2023 sistēma sver 114 kg. Konkursa noteikumi paredz svērt būvgružus, jo mazāks svars jo vairāk punktu.

Šajā kategorijā vislabākais rezultāts -2,7kg, tas ir 1,5% no būvkonstrukcijas svara, Rezultāts ir tuvu nulles piesārņojuma līmenim. Vai varat iedomāties būvlaukumu, bez būvgružiem?! Atgādināšu ka Latvija būvgružu deponēšana maksā ap 180 Eiras par tonnu.

 

Pirmoreiz konkurss notika kinostudijā TV šova formātā

Ko nozīmē TV šova formāts?

Pirmkārt jau konkursa vieta – RMMT ( Rīgas Mākslas Mēdiju tehnikums), konkrēti RMMT kinostudijas paviljonā Black Box. Konkursu filmēja ar 5K augstākās klases video aparatūru, RMMT tehnikuma audzēkņi , pie režijas pults pats  nodaļas vadītājs – Mārtiņš Vanags.

TV šova formāts nozīmē, ka reportāža notika kā no olimpiskā stadiona, kurā sacenšas vairākas disciplīnas. Mūsu gadījumā pamatā sausās būves meistarības konkurss un vēl vairāki ar konkursu saistīti sižeti un intervijas .

Piemēram darba uzdevuma konstrukcija – KJT2023 daudzfunkcionāla sistēma nodrošina arī apkures komfortu. Attiecīgi  sižetā par energoefektivitāti piedalījās SIA Upanor pārstāvis Emīls Madzulis, Vidzemes augstskolas docētājs Krišjānis Zaķis, Knauf Insulation pārstāvis Mārtiņš Ozols, kordiriģents Ints Teterovskis.  Tēma vijās gan par labāko apkures paņēmienu atjaunojamai Īles baznīcai, gan sausās būvēs jumta konstrukcijām, īpaši akustiskajā griezumā. Jo Inta Teterovska iecere ir perfekts klimats, akustika un muzikālais sniegums. Tas viss uzlabojot gan baznīcas liturģiju, gan izmantojot telpas kā akustisko koncertzāli/studiju.

 

Uzvarētājs paņem visu :

  1. Vieta

Liepājas Tehnikuma komandai

Treneris /pedagogs  Gints Šulcs

Audzēkņi: Matīss Kāpiņš; Dāvids Ķeris                   

 

  1. Vieta

Daugavpils būvniecības tehnikums

Pedagogs  : Sergejs Lukjanskis

Audzēkņi: Normunds Braslis; Maksims Batālovs

 

  1. Vieta

Saldus tehnikums

Pedagogs  : Jānis Radziņš

Audzēkņi :  Henrijs Birznieks ; Daniels Laus