PRO PATRIA VIII

“Es šeit atrodos, jo man ir mērķis”.

Es vienmēr esmu sev to teicis un dzīvojis pēc šī principa, bet diemžēl vairāk es nespēju pateikt, kur šis ceļš mani ved. (Liza Elizabete Verbicka)

Tā iesākās viens no stāstiem , kurš ir nopublicēts grāmatā – PRO PATRIA VIII (“Par Tēvzemi”  veltīta rakstnieka Ernesta Birznieka-Upīša 150. jubilejai).  Darbi, kuri atrodami šajā grāmatā, ir vairāku izglītojamo, latviešu valodas un literatūras skolotāju mijiedarbība, kura ik gadu tiek godināta Literāro darbu un pārspriedumu darbu konkursā.

No gada uz gadu konkurss notiek Jaunatnes radošā mākslas simpozija “Sirdsvārdi Latvijai” ietvaros, kurš šogad bija veltīts jaunlatviešu Jura Alunāna 190. jubilejai un Ata Kronvalda 185.jubilejai. Konkurss norisinājās PICK “Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumā” 2022.gada 12. maijā.

Pateicības par piedalīšanos š.g. konkursā ir saņēmušas RMMT audzēknes – Jete Čabūte, Kristiāna Millere, Evelīna Runce, pateicības par ieguldījumu konkursu dalībnieku konsultēšanā- latviešu valodas un literatūras skolotājām  Guntai Marihinai un  Nellijai Liepiņai.

Paldies par ieguldījumu grāmatas “Pro Patria” VIII par Tēvzemi tapšanā skolotājai Nellijai Liepiņai, Guntai Marihinai, Ivetai Arusēvičai un audzēkņiem – Lizai Elizabetei Verbickai, Valērijai Novikai, Kasparam Zborovskim, Danielam Kalniņam, Paulai Bečai, Rantai Aleksandrai Solncevai, Jetei Čabūtei. Grāmata ar iepriekšējā gada konkursantu darbiem ir pieejama skolas bibliotēkā un Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Pro Patria

Image 1 of 7

25.05.2022.