Erasmus+ pieredze Malagā

x2022./2023.m. g. oktobrī un novembrī tika realizēta 4 kursu izglītojamo prakse ERASMUS+ KA122 projekta “SOLI PA SOLIM PRETĪ PROFESIONĀLAI IZAUGSMEI MEDIJU MĀKSLĀ UN DIZAINĀ” 2021-1-LV01-KA122-VET-000017411” ietvaros.

Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma 6 audzēkņi 30 dienas aizvadīja ārpusskolas praksē uzņēmumos  Malagā, Spānijā.

Pirmajā nedēļa izglītojamos ERASMUS+ pieredzē pavadīja Mediju mākslas nodaļas pedagogi – Anete Matvejeva un Ojārs Jansons. Spānijas mobilitātē bija devušies RMMT audzēkņi – Daniela Grēta Heidemane (MA42), Kristaps Blumbergs (MA42), Kristers Zaļais (MO41), Tomass Avišāns (MW41), Matejs Marks Turla (MW42) un Andrejs Korovskis (MW42).

Prakses laikā strādāju mārketinga studijā “Coonic”. Sākumā strādāju ar esošajām vietnēm, kā arī viens uzdevumiem bija izstrādāt jaunu dizainu “Academia Gastronómica de Málaga” vietnei. Vecā vietne nebija paredzēta lielam informācijas daudzumam, ko bija plānots publicēt nākotnē: rakstus, receptes, ziņas. Jaunais dizains šīs problēmas atrisināja un mājaslapas dizains kļuva modernāks.

Andrejs Korovskis

Īsumā varētu teikt karstums, kalni un man neierasti ēdieni. Šis bija pirmais brauciens ārpus Latvijas un 30 dienu pieredze multikulturālā sabiedrībā. Visvairāk mani aizrāva vide – arhitektūra un daba.

Prakses vietā strādāju kompānijā, kur man vajadzēja radīt 3D modeļus, kurus vēlāk būtu iespējams izmantot kā vides objektus.

Kristaps Blumbergs

 

Strādājot uzņēmumā, galvenokārt bija jāapstrādā telpu un interjeru fotogrāfijas, jādodas līdzi tās uzņemt, sarunāties ar klientiem foto sesiju laikā. Visspilgtāk man atmiņā ir palikuši tieši tie brīži, kad kopīgi bija jādodas uzņemt fotogrāfijas. Līdz lokācijām parasti nokļuvām braucot ar motociklu. Šāds pavērsiens man ļoti uzrunāja, jo bija izdevība iepazīt Spānijas krāšņo dabu daudz citādāk veidā, kādā to būtu pieredzējuši kārtējie tūristi.

Kristers Zaļais

 

mums bija lielisks uzņēmuma prakses vadītājs, kurš mācīja kā labāk veikt dažādus uzdevumus, lai paātrinātu darba procesu. Mani uzdevumi bija apstrādāt fotogrāfijas programmā Adobe Lightroom un palīdzēt fotografēt dažādus īpašumus – ainavas vai dzīvokļus. Šādus darbus nekad agrāk nebiju darījis, bet par pārsteigumu, man tie likās interesanti.

Brīvdienas mēs pavadījām, atpūšoties pludmalē vai ceļojot pa valsti. Seviljā mēs satikāmies ar RMMT absolventiem, kuri ERASMUS projekta ietvaros atrodas 8mēnešu praksē.

Matejs Marks Turla

Mobilitāte Spānija bija piedzīvojumiem bagāta un es domāju, ka mūsu draugu grupiņai tas arī bija vērtīgi – dzīvot kopā, plānot, sadalīt ikdienas pienākumus un arī nedaudz paceļot. Ja man dotu šādu iespēju vēlreiz, es noteikti neatteiktos, jo manuprāt tas ir perfekts salikums – prakse + cita valsts + brīvais laiks.

 

Praksē es veidoju vizuālo materiālu priekš klientu sociālo mediju lapām, visbiežāk montēju Instagram reels Adobe Premiere Pro programmā. Lielākā daļa manu kolēģu zināja angļu valodu sarunvalodas līmenī, un man nebija problēmu ar viņiem komunicēt. Praksē man bija ļoti foršs kolektīvs, man bija ļoti žēl lidot atpakaļ mājās uz Latviju, jo zināju, ka man viņi ļoti pietrūks. Pēdējā darbadienā man teica, ka jebkurā brīdī esmu laipni gaidīta atpakaļ.

Daniela Grēta Heidemane