RMMT audzēkņi Porto

Erasmus+projekta KA122-VET “Soli pa solim pretī profesionālajai izaugsmei mediju mākslā un dizainā” 2021-1-LV01-KA122-VET-000017411 ietvaros tika realizēta audzēkņu un pedagogu mobilitāte Porto, Portugalē. RMMT Koka un metālmākslas, Tekstilmākslas un apģērbu dizaina nodaļu audzēkņi 2023.gada martā, 2 nedēļas mācījās Escola Artistica Soares dos Reis darbnīcās. 

Koka un metālmākslas nodaļu pārstāvēja MĀRTIŅŠ USĪTIS (KM31), EMĪLS SILIŅŠ(KM31), KRISTERS ŠUMILA (KK32), GUSTAVS KRŪMIŅŠ (KK31) un pedagogi REINIS BAUMANIS, JURIS PĀVILS.

Tekstilmākslas un apģērbu dizaina nodaļu pārstāvēja ERĪNA KRŪMIŅA (TT41), KARINA SVIRIDOVA (TT41) un pedagogi SANITA PŪCIŅA , UNA VALTERE.

 

Pēc atgriešanās audzēknes dalījās ar savu pieredzi: 

Portugāles skolā mūs viesmīlīgi uzņēma. Skolotāji izturās ļoti jauki un vienmēr palīdz, ja ir radušies jautājumi un nepieciešama palīdzība. Portugālē bijām vairākos muzejos/baznīcās. Spilgtāk atmiņā palikusi Clerigos Church and Tower baznīca, jo bija iespēja uzkāpt tās tornī un apskatīt Porto no augšas. No šī brauciena notekti ieguvu dažas jaunas zināšanas, bet visinteresantāk bija darboties ar lāzera griežamo/iegravējamo mašīnu.

Gustavs Krūmiņš (KK31)

 

Portugāles brauciens mani aizrāva un es vēlētos doties vēlreiz šādā Erasmus  pieredzē.

Katra diena bija citādāka :Emalja kapara uzdevumi – auskaru izgatavošana, Tipogrāfijas eksperimenti – tintes uzspiešana uz somām, izmantojot alfabētiskās rakstzīmes. Metāla locījumu formēšana – kapara lapu izgatavošana. Sietspiede uz flīzēm – formu veidošana uz flīzēm, izmantojot gaismas tehnoloģiju. Liešana – dažādu formu liešana un formu veidošana, ko izmantot metāla mācību procesos. Kartona iepakojums flīzēm – kastīšu izgatavošana krāsotām flīzēm. Skola mums deva daudz dažādus uzdevumus, kuri bija  jauni un aizraujoši.

Emīls Siliņš (KM31)

 

Šo divu nedēļu ietvarā apskatījām pilsētu PORTO, apmeklējām muzejus un arī daudz dažādus, brīnišķīgus dabas skatus, kas lika elpai aizrauties. Divas nedēļas mūsu mājas bija mājīgs dzīvoklis, kur ar vissuperīgākajiem draugiem pavadījām ļoti labu un neaizmirstamu laiku. Šī pieredze ir devusi man jaunu skatu uz dzīvi. Noteikti neatteiktos par iespēju kādreiz vēl doties šādā Erasmus pieredzē. Superīgs veids, kā jauniešiem  sadraudzēties, apgūt ko jaunu, iespējā iepazīt citu kultūru un cilvēkus.

Kristers Šumila (KK32)

 

Kad man tika paziņots ka esmu viena no izvēlētajiem dalībniekiem Erasmus+ programmas braucienam uz Portugāli man bija daudz dažādu jautājumu : Kā tas būs? Kāda būs kompānija? Kā mūs uzņems skolā? Kā mēs sadzīvosim? Vai šis pa tiešām notiek? Šie jautājumi plosijās man pa galvu ilgi un dikti līdz brīdim,kad mēs ieradāmies Portugālē. Portugālē pavadīju bagātīgu un emocijām pilnu laiku. Divas nedēļas paskrēja ātri, bet tik daudz kas tika piedzīvots, ieraudzīts un iemācīts. Šajā laikā ieguvu jaunu pieredzi gan profesionālajā jomā, gan personiski. Profesionālajā jomā saņēmu tik daudz jaunu ideju un iespēju kā strādāt ar dažādiem materiāliem, iepazinos ar unikāliem pasniedzējiem, kā arī ar pretīmnākošiem un izpalīdzīgiem studentiem.

Erīna Krūmiņa (TT41)

 

Mobilitāte uz Portugāli bija mana pirmā pieredze Erasmus+ projektā.  Nekad līdz šim nebiju lidojusi ar lidmašīnu tik tālu no dzimtajām mājām. Bija uztraukums un nelielas bailes, jo nezināju kas mani sagaida. Esmu pateicīga savai kursabiedrenei Erīnai par atbalstu, rūpēm šī ceļojuma laikā, es to ļoti novērtēju. Ierodoties Portugālē pilsētā Porto pārsteidza cits klimats, daba, cilvēki, kultūra, arhitektūra. Ierodoties skolā uz nodarbībām bija ļoti interesanti, jo iemācījos jaunas tehnikas. Katru dienu tika uzdoti dažādi interesanti un aizraujoši darbi. Personīgi man ļoti patika slapjā filcēšāna un taftings. Manuprāt mūsu komanda bija fantastiska, jo ātri atradām kopīgu valodu un sadraudzējāmies. Atbalstījām viens otru, kā arī izpalīdzējām viens otram. Pavadījām daudz laika kopā, kā arī kopīgi apmeklējām daudzas tūristu apskates vietas, muzejus un pilsētu.

Karina Sviridova (TT41)

 

Projekta laikā man bija iespēja iepazīties arī ar skolas citu grupu audzēkņiem,  no Koka nodaļas un Mediju meitenēm, kuras, kā izrādās bija mācījušās manā pamatskolā. Dzīvot un mācīties neikdienišķā vidē man bija laba pieredze, it sevišķi ar angļu valodu. Pirmajā un otrajā dienā biju nedaudz nobijies, bet ar laiku sāku vairāk runāt ar cilvēkiem angliski un biju pārliecināts, ka citi mani sapratīs. Galvenais ir nebaidīties runāt! Esmu ļoti priecīgs, ka man bija tāda iespēja aizlidot uz Portugāli. Daudz atmiņu un fantastiska pieredze!

Mārtiņš Usītis (KM31)